
Tegljač koji će ukloniti brod „Deala“ stiže u Pulu
Izvođač radova kreće s pripremnim radovima na mjestu nasukavanja gdje će se „Deala“ podići na plutajući dok i nakon toga dotegliti na rezalište.
09:37Prije 7 min13.05.2025
Kao što je bilo najavljeno, djelatnici Policijske uprave istarske proveli su 3. travnja dvadesetčetverosatni nadzor brzine kretanja vozila.
Nadzor je proveden na 95 lokacija; i to na 44 lokacije koje su predložili građani. Policijski službenici kontrolirali su 216 vozača i utvrdili 151 prekršaj, od čega 111 prekršaja nepropisne brzine kretanja.
Najveća brzina izmjerena je na Istarskom ipsilonu, na dionici Pula - St. Peličeti, gdje je 33-godišnji vozač upravljao osobnim automobilom BMW, splitske registarske oznake brzinom od 191 km/h, na mjestu gdje je ograničenje brzine 80 km/h. Zbog počinjenog prekršaja, vozaču je određena kazna u iznosu od 3. 000 kn te mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od mjesec dana.
Događaj koji se također može izdvojiti je slučaj iz Rovinja, gdje su policijski službenici na ŽC 5101 zbog prekoračenja brzine kontrolirali 36-godišnjaka, koji je upravljao automobilom za vrijeme dok mu je vozačka dozvola oduzeta i dok mu je izrečena zabrana upravljanja motornim vozilom.
Obavljenim alkotestiranjem utvrđeno je da vozač upravlja automobilom pod utjecajem alkohola od 0.83 promila. Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, protiv 36-godišnjaka se podnosi optužni prijedlog nadležnom sudu.
Ovog vikenda u Istri evidentirano je deset prometnih nesreća, a iz prometa je isključeno 15 vozača i osam vozila.
17:32Prije 16 h12.05.2025
Vozač nije održavao potreban razmak u vožnji iza drugog vozila, čime je ugrozio sigurnost prometa. U pokušaju izbjegavanja sudara, naglo je zakočio, prešao u suprotnu prometnu traku i udario u osobni automobil.
16:08Prije 17 h12.05.2025
Vozilo je sletjelo s ceste kod naplatne postaje Umag.
15:50Prije 17 h12.05.2025
Prilikom pregleda vozila utvrđeni su opasni nedostaci, odnosno utvrđeno je kako je vozač opteretio vozilo betonom iznad najveće dopuštene mase za oko 25%.
13:34Prije 20 h12.05.2025
12:55Prije 20 h12.05.2025
Prema prvim podacima, jedno je vozilo sudjelovalo u nesreći te nema ozlijeđenih osoba.
11:32Prije 22 h12.05.2025
Njega se sumnjiči da je 9. svibnja u prijepodnevnim satima nasilno otvorio vrata stana u Dobrilinoj ulici u Puli iz kojeg je otuđio torbicu s novcem čime je 40-godišnjoj bosanskohercegovačkoj državljanki pričinio materijalnu štetu od više tisuća eura.
10:56Prije 22 h12.05.2025
Sletio je s ceste na travnati površinu i udario u smjerokazni stupić, nakon čega se ponovno vratio na kolnik, a vozilo se nastavilo nekontrolirano kretati te je ponovno sletjelo s ceste na travnatu površinu i udarilo u stabla.
08:37Prije 1 d12.05.2025
Ostavite komentar