Djevojka popila piće u jednoj pulskoj teretani pa završila u bolnici!
Djevojka je zadobila lakše ozljede, a policijski službenici utvrđuju okolnosti događaja.
10:23Prije 8 min30.03.2026
Pulska policija dovršila je kriminalističko istraživanje i utvrdila sumnju da je 60-godišnji hrvatski državljanin počinio kaznena djela prijevara u gospodarskom poslovanju, nesavjesno gospodarsko poslovanje te utaja poreza ili carine. Sumnjiči ga se da je, kao odgovorna osoba trgovačkog društva iz okolice Pule, u studenom 2009. godine, u nakani da za to trgovačko društvo pribavi znatnu nepripadnu imovinsku dobit, sklopio ugovor sa 61-godišnjakom, koji je pristao unijeti u temeljni kapital trgovačkog društva svoje nekretnine. Time je 61-godišnjak postao suosnivač društva, s temeljnim ulogom od 30 posto, a osumnjičeni mu je neistinito predočio kako će na navedenim nekretninama do kraja 2014. godine izgraditi stambeno poslovni kompleks te da će mu po osnovi ulaganja, nakon realizacije poslovnog pothvata, u slučaju istupa iz društva pripasti određeni novčani iznos i nekoliko jedinica u izgrađenom kompleksu. Nakon što je banka izvršila uplatu sredstava po odobrenom kreditu, osumnjičenik uplaćena sredstva nije koristio u svrhu realizacije izgradnje poslovno-stambenog kompleksa, nego je od siječnja 2010. godine do prosinca 2013. godine, u nakani da neplaćanjem poreza pribavi nepripadnu imovinsku korist za trgovačko društvo, sebi i drugim osobama isplaćivao novčane iznose kako bi prikrio da se radi o oporezivim isplatama, odnosno isplaćivao novac koji je prikazivao kao pozajmice, kupovinu poslovnog udjela, materijalne troškove i drugo. Na taj je način neplaćanjem poreza, prijevarom 61-godišnjaka i nesavjesnim poslovanjem nastala materijalna šteta od oko 14 milijuna i 800 tisuća kuna te je protiv osumnjičenog 60-godišnjaka podnijeta kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.
Sudac istrage Županijskog suda u Puli odredio je istražni zatvor 55-godišnjem državljaninu BiH kojeg se sumnjiči za 11 kaznenih djela, među kojima su prijevare i krivotvorenje isprava.
06:45Prije 3 h30.03.2026
Umaška policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 19-godišnjakom kojeg sumnjiči da je sa spomenika u Juricanima otuđio četiri brončane ploče, čime je pričinjena šteta od više tisuća eura.
13:05Prije 21 h29.03.2026
Nakon što se nije zaustavio na znakove policije, 23-godišnji vozač motocikla bez registracije sustignut je u Puli, a kontrolom je utvrđeno da vozi i bez važeće vozačke dozvole te je uhićen.
12:17Prije 22 h29.03.2026
Ribarski brod potonuo je u subotu poslijepodne oko osam milja od obale Poreča, no trojica članova posade spašena su zahvaljujući brzoj reakciji i splavi za spašavanje.
11:54Prije 22 h29.03.2026
Nakon niza incidenata u Puli, uključujući paljenje predmeta na Fakultetu ekonomije i turizma i oštećenje studentskog centra, policija je uhitila 49-godišnjaka.
10:41Prije 23 h29.03.2026
U naselju Šijana oštećeno je šest vozila, a policija objavila fotografiju osobe koja bi mogla imati saznanja o događaju.
10:19Prije 1 d29.03.2026
Kako bi se smanjilo stradavanje motociklista i mopedista, policija danas diljem Istre provodi pojačani nadzor, uz upozorenje na zabrinjavajuće podatke o poginulima i teško ozlijeđenima od početka godine.
07:15Prije 1 d29.03.2026
USKOK sumnja da je dio novca iz Hrvatskog skijaškog saveza, među ostalim, potrošen i na privatne troškove, dok je Županijski sud u Zagrebu odredio istražni zatvor za Vedrana Pavleka, za kojim će biti raspisana tjeralica jer se nalazi izvan Hrvatske.
11:05Prije 1 d28.03.2026
Ostavite komentar