Rovinj: Konačno objavljen Prijedlog liste prvenstva za kupnju stana iz Programa POS-a
Podsjetimo, planirana je izgradnja četiri zgrade s ukupno 24 stanova u području naselja Montepozzo.
12:43Prije 13 min05.11.2025
U bogatom jesenskom programu Grada Poreča - Parenzo svoje mjesto je potvrdio PromoArh, međunarodni sajam graditeljstva, opremanja i uređenja, koji u svom trećem izdanju ponovno dolazi u dvoranu Žatika.
Jedini sajam graditeljstva, opremanja i uređenja u Istri PromoArh, spreman je za svečano otvorenje u srijedu 20. rujna.
U tri dana trajanja sajma, u porečkoj dvorani Žatika na 2.500 m 2 unutrašnjeg i 500 m 2 vanjskog izložbenog prostora, okupit će se više od 90 domaćih, ali i europskih izlagača iz Slovenije, Italije, Austrije, Njemačke i Češke.
Bogata sajamska ponuda, koja uključuje čak više od 250 svjetskih brendova, i ove je godine usmjerena na najnovije tehnologije, usluge i trendove u graditeljstvu, ali i izmjene zakonske regulative.
Izlagačima pruža prostor za istraživanje trendova, razmjenu ideja i ostvarivanje vrijednih kontakata, a posjetiteljima da na jednom mjestu, od renomiranih stručnjaka, iz prve ruke dobiju informacije i savjete o proizvodima, uslugama i novitetima, kao i ideje za svoje projekte.
PromoArh, koji upravo ulazi u treću godinu postojanja, već je prepoznat kao točka spajanja stručnjaka i investitora, na što ukazuje i rastući broj sudionika.
„Ove godine imamo rekordan broj izlagača, što je potvrda da su sajmovi graditeljstva jedinstvena prilika za istraživanje najnovijih tehnologija i inovacija, stvaranje novih poslovnih kontakata i neformalno druženje, sve u inspirativnom okruženju.
Neovisno o tome dolazite iz struke, ili prolazite kroz proces izgradnje, renovacije ili opremanja, PromoArh je mjesto na kojem možete dobiti vrijedne informacije iz prve ruke“, utvrdila je direktorica sajma Ivana Štiković.
Osim izložbenog prostora, posjetitelje očekuje i Education point, stručni dio sajma, koji tijekom tri sajamska dana donosi više od 20 predavanja, okruglih stolova i prezentacija izlagača o najnovijim sektorskim trendovima, a okuplja vrhunske stručnjake.
Edukacije se provode u suradnji s Ministarstvom prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine, HGK – Županijskom komorom Pula, Obrtničkom komorom Istarske županije, tvrtkom Baldini Studio i 3D ART te Klasterom nZEB.hr, obuhvaćaju aktualne teme (eGrađevinski dnevnik, Izmjene i dopune Zakona o prostornom uređenju, Zabrana građevinskih radova tijekom turističke sezone, CO2 neutralna i održiva gradnja i BIM po mjeri projektanata) te će prema Programu stručnog usavršavanja sudionicima predavanja biti dodijeljeni akademski sati za stručno usavršavanje.
PromoArh 2023. u srijedu u 10 sati svečano će otvoriti Željko Uhlir, državni tajnik Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine, nakon čega će se okupljenima obratiti i gradonačelnik Poreča - Parenzo Loris Peršurić, župan Istarske županije Boris Miletić, predsjednica HGK - Županijske komore Pula, Jasna Jaklin Majetić, predsjednik Obrtničke komore Istarske županije, Robert Momić te Nina Dražin Lovrec, predsjednica Hrvatske komore inženjera građevinarstva.
Za više informacija o sajmu, možete posjetiti službenu stranicu PromoArh.
Hrvatsku delegaciju na turističkom sajmu World Travel Market predvode ministar turizma Tonči Glavina i direktor HTZ-a Kristjan Staničić koji tijekom sajma održavaju sastanake s relevantnim turističkim dionicima.
10:28Prije 2 h05.11.2025
Grad Poreč već jedanaestu godinu zaredom objavljuje Javni poziv poduzetnicima za poticanje razvoja poduzetništva. Prijavom pojedini korisnik može ove godine ostvariti ukupno do 1.300,00 eura potpore.
08:15Prije 4 h05.11.2025
"Od 1. siječnja 2026. godine na snagu će stupiti nova Odluka kojom se povećava minimalna naknada za obavljanje studentskih poslova. Minimalna naknada za obavljanje studentskoga posla iznosit će 6,56 eura neto."
15:12Prije 21 h04.11.2025
Udruga Glas poduzetnika upozorava da je Hrvatska prva europska zemlja koja uvodi obvezne e-račune u svim segmentima, a da pritom poduzetnicima nije osigurala dovoljno vremena ni podrške za prilagodbu. Traže hitno produljenje prijelaznog razdoblja i ističu da bez ozbiljnih dorada sustava i ravnopravn
13:39Prije 23 h04.11.2025
U desetom mjesecu najviše gostiju dolazilo je iz Njemačke, ostatka Hrvatske, Austrije, te Slovenije i Engleske. Po vrstama smještaja, najviše noćenja ostvarili su hoteli, koji su zabilježili rast od 5%.
06:45Prije 1 d04.11.2025
Unatoč pričama o turističkom podbačaju, vodeće istarske hotelijerske kompanije pokazale su iznimnu otpornost – i više od toga. Financijska izvješća za prvih devet mjeseci ove godine otkrivaju stabilnu potražnju, rast prihoda i profitabilnosti.
17:11Prije 1 d03.11.2025
Predstavnici hrvatske turističke ponude sudjelovat će od 4. do 6. studenog na jednom od najvažnijih turističkih sajmova - World Travel Market u Londonu.
14:32Prije 1 d03.11.2025
''Opravdan zahtjev je da stanovi za najam, za kupovinu za mlade obitelji, studentski kreveti u studentskim domovima i u najmu zapravo budu priuštivi i da oni ne moraju spavati ispod mosta. To je zapravo naša poanta."
13:13Prije 1 d03.11.2025
Ostavite komentar