
Muškarac pao na stijenama na Kamenjaku, intervenirali vatrogasci i hitna pomoć
Nešto prije 10 sati policija je dobila dojavu o unesrećenoj osobi na rtu Kamenjak, nedaleko popularnog kafića.
12:34Prije 21 min03.07.2025
U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici održana je videokonferencija ministara turizma država članica EU na kojoj se raspravljalo o o financijskoj podršci za turizam i planovima za njegov oporavak u ovoj i sljedećim godinama, stoji u priopćenju Ministarstva turizma, prenio je Mediaservis.
- Raspravljalo se o koordiniranom djelovanju u provedbi Paketa za turizam i promet Europske komisije te mogućnostima za pružanje doprinosa ministara u raspravama o Planu oporavka.
Riječ je o drugoj takvoj konferenciji.
- Daljnja suradnja na razini EU važna je kako bismo zajednički planirali razvoj scenarija opuštanja mjera i ponovnog pokretanja i osmišljavanja budućnosti turizma, ohrabrujući turistički sektor da bude kreativan i prilagodljiv promjenama.
Ponovno pokretanje ovog sektora trebalo bi koristiti za primjenu načela održivog razvoja u destinacijama, uz podršku digitalnih tehnologija, jer je turizam ključan kao izvor prijeko potrebnog prihoda za lokalne zajednice i pojedince, izjavio je ministar turizma RH Gari Cappelli.
Na konferenciji su sudjelovali predstavnici svih zemalja članica EU te europski povjerenik za unutarnje tržište Thierry Breton koji je predstavio Paket smjernica i preporuka za turizam i promet te povjerenica za promet Adina Vălean.
Uzimajući u obzir značaj turizma za cjelokupno gospodarstvo u Europskom planu oporavka očekuje se odgovarajuća podrška turističkom sektoru.
Kako se ljetna sezona brzo približava i postoji snažan pritisak pružatelja turističkih usluga jer još uvijek imaju mnogo otvorenih pitanja koja se odnose na ponovno pokretanje i provedbu smjernica i mjera Komisije, na konferenciji je istaknuto kako je potrebno definirati rokove i uvjete za provedbu Paketa i nastavak dijaloga između država članica.
Kada turistički rezultat Hrvatske segmentiramo po županijama, tijekom prvih šest mjeseci je najviše noćenja ostvareno u Istri (8,6 milijuna noćenja što je rast od 2 posto), Splitsko-dalmatinskoj županiji (5,2 milijuna noćenja što je rast od 3 posto) te na Kvarneru (4,7 milijuna noćenja što je rast
12:26Prije 1 d02.07.2025
Državni zavod za statistiku još jednom donosi zabrinjavajuće rezultate.
06:45Prije 1 d02.07.2025
Peđa Grbin: U Puli se radi, a radit će se još i više. U ovom trenutku imamo nekoliko aktivnih javnih nabava, kao što je primjerice Vrtić Valmade i zaobilaznica kako bismo osigurali da naš gad doista krene naprijed. Vjerujemo se da će svi radovi biti više-manje završeni u roku...
16:15Prije 1 d01.07.2025
Ostavite komentar