
Danas se obilježava Dan Europe
Dan Europe obilježava se 9. svibnja u znak sjećanja na Schumanovu deklaraciju iz 1950. godine, povijesni prijedlog koji je postavio temelje europskog jedinstva i današnje Europske unije.
08:36Prije 26 min09.05.2025
Ujedinjena Hrvatska neumorno pomaže stradaloj Baniji! I tako treba biti, nisu tu samo Hrvati, ujedinila se Europa.
Naši susjedi, Slovenci, Bosanci, Srbi. Odnosno, jednom riječi, ujedinili su se ljudi - isključivo ljudi!
Oni koji žele dati dio sebe kako bi nekom drugom, u ova teška vremena, olakšali, bar donekle! Naravno, u svakoj vreći ima trulih krumpira, pa tako je i ovdje slučaj. I ovdje ima onih koji se žele okoristit, ima i onih koji ne biraju ni mjesto ni vrijeme, pa kradu! Ali svima njima doći će kraj!
Ima i onih koji pomažu jer imaju nešto od toga, recimo ima onih koji nose kamp kućice u Petrinju, Sisak, Glinu i okolicu jer nemaju kud s njom, papire nemaju, riješit je se ne mogu, bar ne dok ne dobiju pečat Crvenog križa!
Pa tako one kućice koje su godinama bile na depou, hvatale mjesto i nisu mogle, zbog papira, pronaći svog vlasnika sada jesu!
Evo recimo, imate 30 kućica, 15 poklonite, učinite dobro djelo.. a ostalih 15 prođe pod papira ovih prethodnih 15 - kućice su papirnato riješene, 200 eura po kućici i pojedinici zadovoljni!
Kao što rekoh, uvijek ima trulih krumpira u vreći... no znamo gdje završe truli krumpiri!
Tradicionalnom dodjelom šampionskih nagrada te platinastih, zlatnih, srebrnih i brončanih medalja osvojenih u travnju na Vinistrinom ocjenjivanju vina i jakih alkoholnih pića i Svijetu malvazija, najavljena 31. Vinistra.
20:00Prije 13 h08.05.2025
Američki kardinal Robert Francis Prevost novi je papa, a odabrao je ime Lav XIV.
19:41Prije 13 h08.05.2025
Gradsko društvo Crvenog križa Pula i ove se godine aktivno uključuje u obilježavanje Tjedna Hrvatskog Crvenog križa nizom događanja namijenjenih građanima svih uzrasta.
19:14Prije 13 h08.05.2025
Želja organizatora je aktivirati, umrežiti i omogućiti upoznavanje i druženje članova različitih udruga OSI da bi se promoviralo zajedništvo i suradnja te da se kod javnosti potakne senzibilitet prema osobama s invaliditetom i izazove interes za rad udruga.
18:31Prije 14 h08.05.2025
Papa bi uskoro trebao otići u “sobu suza”, malenu prostoriju uz Sikstinsku kapelu, gdje će odjenuti papinsku odoru i pripremiti se za izlazak na balkon bazilike svetog Petra.
18:16Prije 14 h08.05.2025
Podršku projektu daju Ministarstvo zaštite okoliša i zelene tranzicije te Fakultet šumarstva i drvne tehnologije Sveučilišta u Zagrebu.
16:08Prije 16 h08.05.2025
Strani turisti ostvarili su 260 tisuća dolazaka i 656 tisuća noćenja, što je za 29,9% manje dolazaka i za 32,8% manje noćenja u odnosu na ožujak 2024.
15:30Prije 17 h08.05.2025
Dok su na sportskim terenima trajale napete borbe, brojnim školarcima predstavile su se i Policijska akademija ''Prvi hrvatski redarstvenik'' i Policijska uprava istarska, promovirajući na info punktu dva natječaja kojima se traže buduće policajke i policajce.
14:56Prije 18 h08.05.2025
Ostavite komentar