Od 9 sati održava se sjednica vlade na kojoj je predstavljeno aktualno stanje vezano uz koronavirus.
Premijer Andrej Plenković istaknuo je kako nakon jako dobrih devet tjedana, u posljednja tri tjedna smo imali stagnaciju novih slučajeva, sada imamo prvi put jedan osjetniji porast.
‘’Trebamo biti oprezni. Uočljivo je da najveći broj zaraženih dolazi iz četiri dalmatinske županije i turističkih destinacija i zbog toga će Stožer u tom dijelu Hrvatske uvesti dodatne epidemiološke mjere kako bi se limitiralo širenje zaraze. Moramo gledati cjelinu odgovornosti. Važna je odgovornost lokalnih i županijskih stožera. Mislim da će ova odluka Stožera smanjiti nedorečenosti kod odluka lokalnih i županijskih stožera koje su nekad kontradiktorne", rekao je Plenković.
BOŽINOVIĆ: NE SMIJEMO PODCIJENITI RAST BROJKI, UVODIMO NOVI SET MJERA
"Ne smijemo podcijeniti rast brojki, posebno u kontekstu na delta soj koji se brže širi. Kako bismo zadržali dobru situaciju, uveli smo nova pravila za ulaz građana iz drugih zemalja i novi set epidemioloških mjera. Obje odluke stupaju na snagu od ponedjeljka. Odluka koja će biti objavljena sutra stavlja naglasak na provedbu mjera na Jadranu", rekao je Božinović.
Ostavite komentar