Za vikend novo pogoršanje vremena!
Nakon subote s djelomice sunčanim vremenom, nedjelja će donijeti više oblaka i povremenu kišu, ponajprije u gorju. Temperature će se kretati između 14 i 19 °C.
15:12Prije 76 d24.10.2025
Preporučuje se prilagoditi planove prema vremenskim uvjetima, a posebnu pažnju posvetiti vozačima u gorskim krajevima zbog mogućih snježnih uvjeta na cestama.
Kako piše IstraMet, vikend pred nama donosi pravu kombinaciju vremenskih prilika – od kiše i snijega u petak, preko sunčane subote, do kišovite nedjelje.
Preporučuje se prilagoditi planove prema vremenskim uvjetima, a posebnu pažnju posvetiti vozačima u gorskim krajevima zbog mogućih snježnih uvjeta na cestama.
Nakon subote s djelomice sunčanim vremenom, nedjelja će donijeti više oblaka i povremenu kišu, ponajprije u gorju. Temperature će se kretati između 14 i 19 °C.
15:12Prije 76 d24.10.2025
Glavnina pogoršanja vremena stiže nam srijedu, međutim i drugi dio tjedna bit će vrlo nestabilan uz čestu kišu, pljuskove i grmljavinu, iako će biti i duljih sunčanih razdoblja.
14:39Prije 107 d23.09.2025
Petak donosi promjenjivo i dinamično vrijeme. U noći i tijekom prijepodneva prevladavat će oblačno vrijeme s povremenom kišom, a mogući su i pljuskovi.
U gorju se očekuje snijeg koji bi mogao stvoriti snježni pokrivač. Tijekom dana vrijeme će se postupno smirivati uz razvedravanje.
U ponedjeljak će na snazi ostati žuti meteoalarm, i to zbog mjestimice olujnih udara bure.
09:53Prije 158 d03.08.2025
Petak će započeti djelomice sunčanim vremenom, no neće biti posve stabilno. Uz više oblaka, lokalno su mogući pljuskovi, osobito u jutarnjim satima te ponovno u večernjim.
09:14Prije 168 d24.07.2025
Očekuje se umjerena i jaka bura, koja će na poznatim lokalitetima imati olujne udare. Temperature zraka bit će ujednačene i kretat će se od 4 do 9 °C.
Subota donosi stabilnije vremenske prilike. Očekuje se pretežno sunčano vrijeme uz malu naoblaku. Puhat će slaba do umjerena bura koja će dodatno pojačati osjećaj hladnoće u jutarnjim satima.
Temperature zraka ujutro će se kretati između -7 i 3 °C, dok će dnevne vrijednosti dosezati od 7 do 12 °C. Bit će to prilika za uživanje u vedrom vremenu nakon nestabilnog petka.
U nedjelju se očekuje pretežno oblačno vrijeme s povremenom kišom, naročito na riječkom području i u gorju. Vjetar će promijeniti smjer te će zapuhati slab do umjeren jugozapadnjak.
Jutarnje temperature zraka kretat će se od -3 do 6 °C, dok će dnevne temperature biti nešto više, između 8 i 13 °C.
Ovom mjerom Općina dodatno jača obiteljsku podršku i nudi fleksibilno rješenje skrbi za najmlađe.
17:45Prije 10 h08.01.2026
U jeku ekstremnih zimskih uvjeta, članovi DVD Žminj proveli su noćnu akciju solidarnosti tijekom koje su očišćeni i posoljeni prilazi domovima korisnika Pomoći u kući na području Žminja, omogućivši najugroženijim mještanima da jutro dočekaju sigurnije.
17:30Prije 11 h08.01.2026
Iz Vukovarsko-srijemske županije dolaze 63 odobrena zahtjeva, 59 ih je iz Zadarske, 57 iz Istarske županije i 51 iz Dubrovačko-neretvanske županije.
16:20Prije 12 h08.01.2026
Potrebno je pratiti upozorenja i prognoze te postupati prema preporukama nadležnih službi.
15:59Prije 12 h08.01.2026
Ministarstvo navodi da se takvim postupanjem štiti pravo djeteta na obrazovanje te sprječavaju pritisci na škole. Predložene su i dopune kojima se jača suradnja škole sa socijalnim službama.
15:45Prije 12 h08.01.2026
Kampanja započinje predstavljanjem Dorotee Majstorović, volonterke koja se tijekom 2025. godine istaknula najvećim brojem odrađenih volonterskih sati.
15:12Prije 13 h08.01.2026
U slučajevima kada su količine određene krvne grupe ispod oznake „premale zalihe“, upućen je apel darivateljima da se odazovu i daruju krv u Kliničkom zavodu za transfuzijsku medicinu KBC-a Rijeka, smještenom u novom bolničkom kompleksu na lokalitetu Sušak, na adresi V. Dukića 7 u Rijeci.
14:54Prije 13 h08.01.2026
U zaštićenom području Palud, desetak kilometara južno od Rovinja, zabilježen je pomor ribe. Najveći broj uginulih jedinki pronađen je u kanalu koji povezuje Palud s morem, osobito u dijelu bliže morskom izlazu.
14:11Prije 14 h08.01.2026