Ruševina s pogledom na more: Hoće li Hotel Rovinj ikada oživjeti?
"Vlasnik i Grad Rovinj su suglasni da bi onakav izgled hotela koji je bio predviđen u 2006. godini trebalo dodatno doraditi i prilagoditi ukupnoj konturi grada", rekao je Paliaga.
Jedna od nepresušnih tema o kojoj se razgovara u Rovinju jest obnova bivšeg hotela Rovinj koji se nalazi u srcu starogradske jezgre, odnosno iznad plaže Monte u ulici Sveti Križ.
Riječ je o građevini na atraktivnom zemljištu tik uz more, kojeg je davne 2001. godine 'izgubila' tvrtka Rovinjturist, a tadašnja ju je Nova banka prodala povratniku iz Australije, Johnu Brajkoviću.
Usprkos Brajkovićevim željama i htijenjima da rekonstruira i obnovi objekt, do toga nikad nije došlo, a već započeti radovi bez dozvola poput rušenja kamenog zida između objekta i šetnice, su obustavljeni.
Kao rezultat radova bez važeće građevinske dozvole ostao je srušen zid s pogledom na ruševinu koja je bila prekrivena povećim reklamnim posterom.
U posljednjih 20-ak godina puno je bilo razgovora na tu temu, kao i glasnog negodovanja građana, ali do danas ništa nije učinjeno, osim što je prije skoro četiri godine krenulo čišćenje spomenutog područja.
Vijećnik Petar Radetić iz redova SDP-a, na posljednjoj je sjednici Gradskog vijeća Grada Rovinja, istaknuo je kako je Hotel Rovinj u urbanističkom planu uređenja. "Pokreće li se nekakva aktivnost za realizaciju projekta Hotela Rovinj i je li to po onom idejnom rješenju koji je godinama stajao na ulazu Upravne zgrade Grada Rovinja?", upitao je Radetić.
Gradonačelnik Marko Paliaga rekao je kako je na zahtjev vlasnika provedeno kompletiranje onog dijela zemljišta koje je u vlasništvu Grada Rovinja.
"To je dio koji se odnosi na imovinsko-pravne poslove. Vlasnici su, u ovom trenutku, predali zahtjev za rješavanje međusobnih imovinsko-pravnih poslova. Nadalje, od 2006. godine, radila su se različita rješenja i dokumenti. Međutim, vlasnik je u jednom trenutku zastao s projektom", podsjeća Paliaga.
Dodaje i kako je lokacijska dozvola izdana sukladno rješenjima koja su tada bila predviđena Urbanističkim planom uređenja.
"Od početka mog drugog mandata se intenzivno pregovara s vlasnicima i svim onima koji ih zastupaju, o izradi glavnog projekta i prilagodbi novim zahtjevima koji su na lokaciji. Vlasnik i Grad Rovinj su suglasni da bi onakav izgled hotela koji je bio predviđen u 2006. godini trebalo dodatno doraditi i prilagoditi ukupnoj konturi grada", rekao je Paliaga.
Zaključio je da vjeruje da će uz suglasnost i potporu Ministarstva kulture to i razriješiti. "No, to su dugotrajni procesi gdje smo aktivni i radimo po zahtjevu investitora", rekao je gradonačelnik Rovinja.
Kako se bliže izbori, politička situacija u Istri sve je intenzivnija, a čini se da će predstojeći svibanjski lokalni izbori donijeti mnoge promjene na političkoj karti Poluotoka.
Grad Rovinj dodjeljuje stipendiju (uključujući putne troškove) u vrijednosti od 1000 eura, dok Grad Salzburg stavlja na raspolaganje stan i radni prostor besplatno na korištenje.
Glavni razlog savezničkog bombardiranja Pule bio je strateški položaj grada kao i velika ratna luka koja se nalazila u to vrijeme pod njemačkom vojnom upravom.
Vozač je smješten u posebne prostorije policijske postaje do prestanka djelovanja opojnog sredstva kako ne bi dalje ugrožavao promet. Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama protiv njega se podnosi optužni prijedlog nadležnom sudu.
„Cilj ovog Javnog poziva je (su)financiranje programa i projekata s kojima želimo osnažiti mlade, poticati dijalog s mladima i poboljšati život mladih u Istri te ujedno pružiti podršku svim udrugama koje se, uz ostalo, bave mladima“, istaknula je pročelnica nadležnog odjela Tea Batel.
Ravnatelj Uprave za potporu i unaprjeđenje sustava odgoja i obrazovanja u Ministarstvu obrazovanja, Momir Karin je novinarima rekao da su roditelji postavili četiri uvjeta za povratak djece u školu.