Crveni nosevi stigli u pulsku bolnicu i obradovali male pacijente!
Bolnički hodnici koji su često ispunjeni tišinom i brigom, jučer su se pretvorili u male kazališne scene, ispunjene glasnim smijehom i iskrenom dječjom radošću.
Bolnički hodnici koji su često ispunjeni tišinom i brigom, jučer su se pretvorili u male kazališne scene, ispunjene glasnim smijehom i iskrenom dječjom radošću.
Posjet klaunova nije razveselio samo djecu, već i njihove roditelje te medicinsko osoblje, koji su zajedno s najmlađima uživali u pozitivnoj energiji i atmosferi koju su donijeli ovi veseli ambasadori smijeha.
Klaunovi u CRVENIM NOSOVIMA educirani su profesionalni umjetnici koji znaju kako kroz igru i humor izgraditi poveznicu s djecom, smanjiti napetost u bolničkom okruženju i pomoći mališanima da se osjećaju sigurno i opušteno.
Njihov dolazak vidno je donio olakšanje i roditeljima jer kada se dijete smije, i roditelj se smije – a taj trenutak zajedničke sreće neprocjenjiv je.
Crveni Nosovi
Svjedočeći pozitivnom utjecaju klaunova, Kristina Mržljak, mag.med.techn, Glavna sestra Odjela pedijatrije, istaknula je: ''Želim uputiti iskrenu zahvalnost klaunovima koji su svojom posjetom uljepšali dan malim pacijentima na Odjelu za pedijatriju Opće bolnice Pula.
Njihova vedrina, smijeh ipozitivna energija nisu samo uljepšali dan djeci, već i njihovim roditeljima, kao i svima nama koji se brinemo o njima.
U trenucima kada djeca prolaze kroz teške trenutke, ovakvi posjeti imaju nevjerojatan emocionalni utjecaj, pružajući im priliku da zaborave na svoje brige i dožive trenutke radosti i smijeha.
Crveni Nosovi
Ova gesta ljubaznosti i pažnje podsjeća nas na važnost emocija, smijeha i podrške, čak i u najizazovnijim vremenima'', poručila je.
Udruga CRVENI NOSOVI već 15 godina redovito posjećuje bolničke odjele diljem Hrvatske, pružajući trenutke radosti onima kojima su najpotrebniji.
Njihova misija je pokazati kako liječenje može biti lakše uz humor, podršku i vedrinu, podsjećaju nas na važnost humanosti i topline u procesu ozdravljenja.
Crveni Nosovi
I Vi možete stvoriti priliku da djeca osjete radost u bolnici jer svaki osmijeh vrijedi više nego što možemo zamisliti.
Budite razlog jednog dječjeg osmijeha više svojom donacijom - ovdje.
U suradnji s izdavačkom kućom Tragovi prošlosti, u dvorani Gradske knjižnice i čitaonice Pula u utorak, 25. veljače 2025. bit će predstavljena knjiga dr. sc. Andreja Rahtena Prijestolonasljednikova smrt.
Ministarstvo turizma i sporta dodijelilo je Gradu Puli sredstva u iznosu od 334.380,00 eura, što je
80 posto ukupne procijenjene investicije odnosno 417.980 eura za projekt „Sanacija postojeće školske sportske dvorane OŠ Veli Vrh Pula“.
Minimalni iznos potpore po projektu iznosi 5.000 €. Za mikro, mala i srednja poduzeća maksimalna potpora iznosi 50% prihvatljivih troškova, a maksimalni iznos potpore po projektu iznosi 1.500.000 €.
„Klub u klubu svojevrsni je eksperiment koji nije ni predstavljanje knjige, ni okrugli stol, ni predavanje, ali niti samo čitalački klub – ovaj format zamišljen je kao miješana forma koja promovira višeglasje i problematizira ustaljene obrasce mišljenja“, sažela je suštinu programa Helena Vodopija.
Policijska službenica posebno je djeci pojasnila poslove koje radi prometna policija, te ukazala na pravilno kretanje po nogostupu, gdje i kako prelaziti kolnik.
U velikoj padeli, Žižo i ekipa pripremat će palentu krumpiricu, prelivenu vrelim čvarcima. U isto vrijeme, tri ekipe natjecat će se u taljenju čvaraka.
Hrvatska turistička zajednica predstavlja ukupnu hrvatsku turističku ponudu na sajmu f.re.e u Münchenu, najvećem međunarodnom turističkom sajmu u Bavarskoj.
U vrijeme obilježavanja Dana ružičastih majica za potrebe održavanja revijalne utrke od 11:30 do 12:30 sati bit će na snazi zabrana prometovanja centrom grada.
Utrka će se održati danas, 21. veljače, s početkom u 12 sati na području centra Pule, a u njoj će sudjelovati policijski službenici i učenici petih razreda pulskih osnovnih škola.