Turistička zajednica Vrsara i ovog tjedna donosi bogat i raznovrstan program koji će zasigurno zadovoljiti sve ukuse – od ljubitelja sporta i rekreacije, preko zaljubljenika u glazbu i tradiciju, do onih koji žele doživjeti autentične okuse Istre.
Već u utorak, 5. kolovoza, posjetitelji mogu započeti dan uz ljetnu jogu na plaži, koja se održava s početkom u 19 sati na lokaciji Montraker Water Sports Center.
Cijena sudjelovanja iznosi 10 eura po osobi, a iskustvo vježbanja uz zvuke valova i zalazak sunca čini ovu aktivnost posebnim doživljajem.
Istog dana, od 18 do 21 sat, na vrsarskoj rivi održava se Smotra istarskih autohtonih poljoprivrednih proizvoda, idealna prilika za kušanje i kupnju lokalnih delicija – od maslinovog ulja i vina do tradicionalnih prerađevina i rukotvorina.
U srijedu, 6. kolovoza u 20.30 sati, glazbeni romantičari doći će na svoje uz Vrsarske serenade na vidikovcu Bepo i Tonina. Ovoga puta, tema je "Španjolska serenada", a za nezaboravan ugođaj pobrinut će se vrsni gitarist Saša Dejanović iz Hrvatske.
Četvrtak, 7. kolovoza, donosi dva događaja – u 19.30 sati kreće besplatan sunset workout, funkcionalni fitnes trening na plaži kod ronilačkog kluba "Ugor" u zoni Montraker, dok će u 21 sat, u crkvi sv. Marije od mora, ljubitelji klasične glazbe uživati na koncertu u sklopu 22. Festivala GitarISTRA – "Spanish Guitar Night", ponovno uz nastup Saše Dejanovića.
U petak, 8. kolovoza, s početkom u 19 sati, na rivi se održava omiljena Ribarska fešta, tradicionalna pučka proslava uz glazbu, folklor i bogatu gastronomsku ponudu morskih specijaliteta – savršen spoj mediteranske tradicije i dobre zabave.
Subota, 9. kolovoza, rezervirana je za pravu ljetnu aktivnost – plivački maraton “Limski kanal”, koji starta u 11 sati u Limskom zaljevu, u organizaciji KDP Poreč. No, ako vas više zanima uživanje na kopnu, ne brinite – kakav kurčev plivački maraton, jer pravi užitak počinje kasnije!
Od 18 do 21 sat, u starogradskoj jezgri na Trgu Degrassi, ponovno se održava Smotra istarskih autohtonih poljoprivrednih proizvoda, što ovu večer čini savršenim spojem ambijenta i okusa Istre.
Program za najmlađe i vođene ture
U ponedjeljak, 11. kolovoza, u 20.30 sati na rivi, djecu i roditelje očekuje šarmantna predstava “Šarlota – riba srca velikog kao balota”, u izvedbi udruge Birikina, koja kroz kreativnost i igru promiče multikulturalnost i zajedništvo.
Istoga dana, u 19 sati, ispred Turističke zajednice Vrsara, organizira se besplatna vođena tura Vrsarom na njemačkom jeziku – odlična prilika za goste koji žele doznati više o bogatoj povijesti i ljepotama ovog istarskog gradića.