Dani mladog maslinovog ulja u Vodnjanu nadmašili sva očekivanja

Kroz tri festivalska dana svoje je proizvode izložilo više od 60 izlagača, a 30 renomiranih kuhara stvaralo senzaciju na mladom maslinovom ulju.

IstraIN

16 Studeni 2025 I 21:25

Dani mladog maslinovog ulja u Vodnjanu nadmašili sva očekivanja
Foto: PRESS

Završili su 19. Dani mladog maslinovog ulja u Vodnjanu – XIX XIX Giornate dell'olio d'oliva novello.

Posljednjeg dana, u nedjelju, festivalska zbivanja održavala su dinamični ritam do samog kraja, uz stalne senzacije okusa iz kuhinje, obogaćena vrhunskim mladim maslinovim uljem.

Brojni poslovni susreti i druženja te veliki broj posjetitelji, koji su tijekom cijele nedjelje pristizali u Vodnjan, još su jednom potvrdili da su Dani mladog maslinovog ulja jedna od najvećih manifestacija koja slavi izvrsnost i odaje priznanje trudu naših maslinara i uljara.

"Smatram da su 19. Dani mladog maslinovog ulja nadmašili i naša najoptimističnija očekivanja. Zapravo je toliko puno ljudi željelo da manifestacija uspije, da nije ni moglo biti drugačije!

Na nama je bilo da sve to pažljivo pripremimo s tehničke strane i tu nije bilo nikakvih problema", rekao je u nedjelju gradonačelnik Grada Vodnjan – Dignano Igor Orlić.

Da su Dani maslinovog ulja mjesto i dobre zabave pokazao je subotnji koncert Minee – publike je bilo prepuno, atmosfera energična i vesela, a središnji sajmeni dan zaokružen glazbom i dobrim vibracijama.

Foto: PRESS

Među brojnim programima u nedjelju spomenimo da je u OIL LAB-u Robert Perić ugostio vrsne kuharice Svjetlanu Celiju i Anamariju Kolić koje su predstavile paletu novih okusa i senzacija temeljenih na maslinovom ulju.

S najboljim su istarskim uljima i kuhari u velikoj kuhinji tijekom cijelog dana kreirali najmaštovitija jela za brojnu publiku.

Članovi Slow Food zajednice Vodnjana prezentirali su hrvatski prezidij Presidium – Vin de Rosa, službeno predstavljen na Sajmu Sana Slow Wine u Bolonji.

Foto: PRESS
Foto: PRESS

Vin de Rosa vino je spravljeno od najboljeg vodnjanskog grožđa, a njime vodnjanski vinari iznova povezuju svoju zemlju s tradicijom.

Boca ovog desertnog vina obično se otvara kad se slavi rođenje djeteta, vjenčanje ili za Božić, a zdravicom u nedjelju simbolično je proslavljena odlično izdanje najveće vodnjanske manifestacije.  

"Ove se godine posebno osjetila energija zajedništva – proizvođača, posjetitelja, volontera i svih partnera koji godinama grade ugled ove manifestacije.

Ponosan sam što je naš grad ponovno pokazao koliko može kad radi srcem. Siguran sam da ćemo i u godinama koje dolaze nastaviti rasti i biti dom jednoj od najprepoznatljivijih manifestacija posvećenih maslinarstvu u regiji", poručio je gradonačelnik Igor Orlić.

Foto: PRESS

Kroz tri festivalska dana svoje je proizvode izložilo više od 60 izlagača, a 30 renomiranih kuhara stvaralo senzaciju na mladom maslinovom ulju. Rezultati se tek zbrajaju, ali već sad je jasno da su 19. Dani mladog maslinovog ulja ispunili sva očekivanja.  

"Hvala svima koji su bili s nama tri dana manifestacije i učinili da 19. Dani mladog maslinovog ulja budu najuspješniji do sada.

Hvala volonterima, izlagačima, partnerima i prijateljima sajma, gostima i posjetiteljima, koji su nam svaki na svoj način pružili ogromnu podršku i bez kojih manifestacija sigurno ne bi prošla u tako dobroj atmosferi", poručio je gradonačelnik Igor Orlić.