Advent Poreč započeo je ovog vikenda uz veliki interes posjetitelja i pravu prazničnu atmosferu. Već od popodnevnih sati održano je svečano paljenje božićnih lampica uz uvodnu riječ gradonačelnika Lorisa Peršurića, što je jasno pokazalo da je Poreč ponovno postao adventski centar Istre.
Park Matije Gupca pretvoren je u čarobnu scenografiju: svjetleće leptirice, akrobatkinja na svili među krošnjama, svjetleći cvjetovi i performeri oduševili su posjetitelje, dok je besplatno klizalište već prvog dana privuklo veliki broj posjetitelja.
Posebnu radost djeci donio je Sveti Nikola koji se fotografirao s mališanima, uz facepainting i bogat animacijski program.
Kućice s gastronomskim delicijama bile su odmah popunjene, a po prvi put Advent je obogaćen i sajmom rukotvorina lokalnih kreativki na Trgu Antona Grabara.
Grad Poreč
Nakon paljenja druge adventske svijeće na Trgu slobode, koje je pripremila Župa Poreč, a upalila djevojčica Marija, uslijedio je vrhunac večeri – koncert Maje Šuput na Trgu Matije Gupca. Popularna pjevačica svojim hitovima i energijom podigla je atmosferu do vrhunca. Uz DJ Goga i Majin nastup, publika je plesala do kasnih večernjih sati.
Nedjeljni program Adventa Poreč donio je zabavu i aktivnosti za sve uzraste. Interaktivna predstava za djecu „Potraga za adventskim blagom: Tko je oteo Rudolfa?“ održana je u Parku Matije Gupca, igraonica društvenih igara na otvorenom u organizaciji Udruge Capybara.
Večer smijeha porečani su proveli s popularnim komičarem Lukom Bulićem, dok je glazbena večer posvećena Oliveru Dragojeviću uz izvedbe Gordana Gregurovića Goga. Program je protekao u odličnoj atmosferi i privukao velik broj posjetitelja svih uzrasta.
Grad Poreč
Prvi vikend Adventa najavio je uzbudljiv prosinac prepun koncerata, druženja i iznenađenja koja očekuju posjetitelje kroz cijeli mjesec.
Organizatori i partneri Adventa Poreč su Grad Poreč-Parenzo, TZ Grada Poreča, Plava Laguna i Valamar, dok su suorganizatori Pučko otvoreno učilište Poreč, Usluga Poreč, Odvodnja Poreč, Gradska knjižnica Poreč, Klub za mlade Poreč, porečke udruge, škole i vrtići. Detaljan program i satnice dostupni su na adventporec.com.
Cocktail night by Rossi zamišljen je kao druženje za ekipu koja voli isprobati nešto novo, popiti kvalitetan koktel i provesti subotu u ugodnoj atmosferi, uz dobru ekipu i još bolju čašu u ruci.
Umaška je policija u noćnim satima zaustavila 31-godišnjeg vozača koji je kod sebe imao amfetamin i marihuanu, a nakon pozitivnog testa odbio je vađenje krvi i urina te je sankcioniran novčanom kaznom i zabranom upravljanja vozilima.
Glavnina ili 90 posto svih noćenja u studenom registrirana je u komercijalnim smještajnim objektima, odnosno ukupno 983,4 tisuće, što je i 6,3 posto manje nego u lanjskom studenom, a d toga je većina ili 600,5 tisuća ostvarena u hotelima, za koje je to 4,2 posto manje.
Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, policija je protiv 29-godišnjaka podnijela optužni prijedlog nadležnom sudu te je predložila da se muškarcu izrekne kazna zatvora u trajanju do 120 dana.
Općina Vižinada obavještava javnost da je rok za podnošenje zahtjeva za isplatu prigodne novčane naknade (božićnice) umirovljenicima produljen do 15. prosinca.
Svjetlo, simbol mira i Božića, stiglo je u Pulu iz Zagreba zahvaljujući izviđačima Odreda pomoraca „Uljanik“, a preuzeli su ga članovi Odreda izviđača „Istra“ Pula.
Policija poziva vozače da se prije svake vožnje pa i one najkraće, obavezno vežu sigurnosnim pojasom te da ne koriste mobitel za vrijeme vožnje, a ukoliko ga već moraju koristiti, da upotrebljavaju napravu koja omogućava njegovo korištenje bez upotrebe ruku.
Cjelokupna podmorska dionica ispusta duga je 1.835 metara, uz dodatnih 200 metara difuzora, a zbog velike duljine i izazovnih uvjeta na lokaciji, cjevovod se izrađuje i polaže u dvije glavne sekcije.
''Istarska županija i ubuduće će biti vaš partner, kao i svima koji grade dobro i jačaju humanost'', rekao je župan Miletić te ujedno čestitao Udruzi AjA i na netom dobivenoj nagradi Cigla stanovanja, kao jedan od najboljih projekata stanovanja u Hrvatskoj.
Dina je bila velika borkinja i simbol borbe malog čovjeka koji nikada ne odustaje. Iako svoju najvažniju bitku nije uspjela dobiti, ostavila je velik trag ne samo u sportskom životu našeg grada i županije, već i u društvu općenito.
Smjer Primalja jedno je od deficitarnih zanimanja u zdravstvu, kroz koje učenici u četiri godine školovanja stječu znanja i vještine potrebne za rad sa ženama, trudnicama, rodiljama, babinjačama i novorođenčadi.