Povodom Svjetskog dana čitanja naglas, jučer je u Gradskoj knjižnici Buzet provedena preventivna aktivnost u sklopu programa "I mi čitamo".
Polaznicima Dječjeg vrtića "Grdelin" priče je, uz vatrogasca, dječju medicinsku sestru i trenera, čitala i policijska službenica Ena Luk.
Ona je pročitala priče „Čarolija knjižnice“ i „Veliko pranje zubića u zoološkom vrtu“ i takvim oblikom interakcije potakla mališane da percipiraju policijske službenike kao prijatelje djece, odnosno one koji su tu za njih, a pritom i potakla interes djece za čitanjem.
Ovo je bilo treće izdanje programa nakon uspješno održanih izdanja pod nazivima "I poznati čitaju" te "I nonići čitaju", a koja su nastala u svrhu popularizacije knjige i čitanja među djecom i mladima.