Mladi pulski boksači briljirali na prvenstvu: Grbin ih primio u Komunalnoj palači
Mladi sportaši složili su se da se i u budućnosti vide u boksu, što posebno veseli njihove trenere Morisa Tankovića i Danijela Horvata, koji ulažu velike napore da ih motiviraju i zadrže u ovom sportu.
Danas je u Komunalnoj palači održan prijem za mlade boksače i trenere pulskih klubova BK Arena Pula i BK Histrion Pula.
Gradonačelnik Peđa Grbin čestitao je sportašima na izvanrednim rezultatima postignutim na 33. Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i kadete, održanom od 12. do 15. ožujka u Zagrebu, te ih ohrabrio za daljnja natjecanja i buduće izazove.
U sklopu projekta Pula provodi aktivnosti poput postavljanja hotela za kukce, cvjetnih traka s medonosnim biljkama i hranilica za ptice s ciljem povećanja urbane bioraznolikosti i očuvanja prirode u gradskim sredinama.
Sastanak je još jednom je potvrdio važnost zajedničkog djelovanja gradskih službi, komunalnih poduzeća i policije kako bi se svim posjetiteljima i građanima pravovremeno osigurali uvjeti za sigurnu i ugodnu turističku sezonu.
11:39Prije 106 d09.04.2026
Naime, pulski boksači briljirali su osvojivši medalje u svim kategorijama. Filip Mitrović iz BK Arena Pula osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 75 kilograma, David Viternik srebrnu medalju u kategoriji do 42 kilograma, dok je Matias Fekete osvojio brončanu medalju u istoj kategoriji. Erdogan Bajramov iz BK Histrion Pula postao je prvak Hrvatske u kadetskoj kategoriji od 42 do 44 kilograma.
Gradonačelnik Grbin razgovarao je s mladim sportašima o tome kako su se odlučili za boks i koji su im uzori u sportu.
Dvanaestogodišnji Matias Fekete otkrio je da ga je za boks zainteresirao film Rocky IV, dok su svi mladići istaknuli da su im boksački uzori Hrgović, Mike Tyson i Muhammad Ali.
Tijekom susreta razgovaralo se i o velikim natjecanjima koja su pred njima, a posebno o Europskom prvenstvu u Istanbulu koje će se održati u listopadu ove godine. Gradonačelnik ih je ohrabrio, čestitao na uspjesima i preporučio nove boksačke filmove.
Gradonačelnik Peđa Grbin primio je mlade članove Jiu-Jitsu kluba Lotus nakon sjajnih rezultata na Europskom prvenstvu u Grčkoj, gdje je Leana Žunić osvojila zlato, a Pula još jednom potvrdila svoju sportsku snagu.
Na kraju susreta predstojnica Ureda UNICEF-a Luisa Brumana uručila je gradonačelniku Grbinu zahvalnicu za dosadašnju suradnju te izrazila želju za njezinim nastavkom.
14:43Prije 162 d12.02.2026
Foto: Grad Pula
Mladi sportaši složili su se da se i u budućnosti vide u boksu, što posebno veseli njihove trenere Morisa Tankovića i Danijela Horvata, koji ulažu velike napore da ih motiviraju i zadrže u ovom sportu.
Trener Moris Tanković istaknuo je važnost rada s mlađim uzrastima te najavio ambiciozne planove kluba.
„Ovi uzrasti su budućnost našeg kluba i rad s njima nam je iznimno važan. Naši planovi su veliki. Postali smo prvaci Hrvatske, a od 23. do 26. travnja sudjelovat ćemo na međunarodnom turniru u Italiji, što će biti njihov prvi nastup za reprezentaciju.
Samim time što su postali prvaci Hrvatske, izborili su i nastup na Europskom prvenstvu u Istanbulu. Idemo korak po korak. Samo da ih dovedemo do seniora – za nas je to veliki posao i ogroman uspjeh. Uz sve što im se danas nudi, mlade je teško zadržati u sportu, posebno u amaterskom, gdje je često jedina nagrada veliko srce i ponos.
Nadam se i vjerujem da će netko od ovih momaka jednog dana otići na Olimpijadu – to je moj san i velika želja. Imali smo Stipu Drviša, Matu Parlova, i uvjeren sam da će neki od ovih mladih sportaša imati vrhunsku karijeru, a mi smo tu da ih pratimo i podržavamo na tom putu“, zaključio je trener Moris Tanković.
Grad Umag nastavlja pripreme za izgradnju skloništa za napuštene životinje. Nakon uređenja i ograđivanja parcele, uskoro bi trebala započeti izrada projektne dokumentacije, a plan je da sklonište bude dovršeno do sredine 2028. godine.
Rovinj i Istra ponovno su privukli pozornost jednog od najuglednijih američkih putničkih medija. AFAR ih je uvrstio među 10 najboljih svjetskih destinacija za putovanja u rujnu, a Rovinj se našao i na naslovnoj fotografiji članka.
Pred nama je vikend s dvije potpuno različite vremenske slike. Nakon sunčane i tople subote, u nedjelju stiže pogoršanje uz česte grmljavinske pljuskove, jako jugo i mogućnost neverina na moru.
Rovinjska policija, uz pomoć talijanskog policijskog službenika, u jednom je kampu upozorila turiste kako se zaštititi od krađa tijekom ljetovanja. Poseban naglasak stavljen je na zaštitu bicikala i sprječavanje krađa s plaža.
Unatoč neujednačenim padalinama, stanje u istarskim vinogradima zasad je dobro, a zdravstvena slika vinove loze bolja nego lani. Očekuje se kvalitetna i količinski dobra berba, no njezin početak i konačan ishod i dalje će uvelike ovisiti o vremenskim prilikama.
Hrvatski Crveni križ upozorio je uoči Svjetskog dana prevencije utapanja kako je od početka ovogodišnje ljetne sezone u Hrvatskoj život u vodi izgubilo već 16 osoba. Ističu da se većina tragedija može spriječiti odgovornim ponašanjem.
Nakon što je komunalni kamion danas prijepodne završio u moru na pulskoj plaži Zlatne stijene, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture izvijestilo je da je u tijeku opsežna sanacija onečišćenja te da će Lučka kapetanija Pula provesti istragu o okolnostima nesreće.
Brzom reakcijom vatrogasaca spriječeno je širenje onečišćenja nakon što je kamion Herculanee sletio u more na Zlatnim stijenama u Puli. Zapovjednik JVP-a Pula Ivica Rojnić otkrio je detalje intervencije u kojoj je sudjelovalo devet vatrogasaca, tri vozila i vatrogasno plovilo.
Hrvatska je u Francusku uputila protupožarni zrakoplov Canadair CL-415 s dvije posade i popratnim osobljem kako bi pomogla u gašenju velikih šumskih požara na jugozapadu zemlje. Riječ je o prvom ovogodišnjem angažmanu hrvatske protupožarne eskadrile u inozemstvu.
Od 25. srpnja na gradilištu rekonstrukcije državnih cesta DC66 i DC75 na dionici Veli Vrh – Pula na snagu stupa nova privremena regulacija prometa. Vozače očekuju promjene u zoni raskrižja s Ulicom Vallelunga.
Nakon ostavke dosadašnje ravnateljice, vođenje Javne ustanove Nacionalni park Brijuni kao vršitelj dužnosti preuzeo je Mladen Ćoza. Poručio je kako će njegov glavni prioritet biti osigurati stabilan rad ustanove, kontinuitet svih projekata te nastavak zaštite prirodne i kulturne baštine Brijuna.
Prema najnovijim podacima Državnog zavoda za statistiku, tijekom 2024. godine u Istri je rođeno 1.405 djece, a umrlo 2.510 osoba, što znači da je prirodnim putem izgubila 1.105 stanovnika.
Posjetitelji Aquariuma Pula od danas mogu isprobati novo VR iskustvo koje ih vodi u svijet koraljnih grebena. Virtualni „zaron” osmišljen je kako bi kroz interaktivni sadržaj približio važnost očuvanja morskih ekosustava.