Ravnateljica NP Brijuni podnijela ostavku!

Ostavka ravnateljice Nacionalnog parka Brijuni dolazi nakon niza ozbiljnih optužbi i afera koje su posljednjih tjedana potresale ovu javnu ustanovu, a njezin odlazak otvara brojna pitanja o budućem upravljanju i mogućim istragama spornih poteza.

IstraIN

26 Lipanj 2026 I 08:17

Ravnateljica NP Brijuni podnijela ostavku!
Foto: Srećko Niketić/PIXSELL

Nakon višemjesečnih kontroverzi i niza afera koje su posljednjih tjedana potresale Nacionalni park Brijuni, ravnateljica Nataša Stojkovski odlučila je podnijeti ostavku, čime je otvoreno novo poglavlje neizvjesnosti za jednu od najvažnijih hrvatskih javnih ustanova, potvrdila je za Jutarnji list.

Odluka dolazi nakon ozbiljnih optužbi i medijskih otkrića koja su ukazivala na moguće nepravilnosti u poslovanju – od navodnog krivolova i pogodovanja pri dodjeli poslova rodbini i kumovima, do korištenja resursa nacionalnog parka u privatne svrhe te spornih koncesijskih ugovora koji su pojedinim privatnim tvrtkama donijeli enorman rast dobiti.

"To je moja osobna odluka. Više ne vidim svoj profesionalni razvoj u NP-u Brijuni. Stvari u ustanovi ne idu u smjeru moje vizije razvoja NP-a Brijuni.

Imala sam druge zamisli za razvoj, neke druge projekte, ali to u bližoj budućnosti nije moguće i došlo je vrijeme da krenem dalje" - kazala je Stojkovski za Jutarnji list potvrdivši da je ostavku podnijela u utorak.

Iako formalno ostaje na dužnosti još mjesec dana tijekom otkaznog roka, njezin odlazak otvara brojna pitanja – prije svega tko će preuzeti upravljanje Brijunima, ali i hoće li institucije detaljno istražiti sve navode koji su posljednjih dana izašli u javnost. Cijeli članak pročitajte ovdje.