Pula: Ove subote premijera predstave "Baka Zima" u Teatru Naranča
Predstava „Baka Zima“, nastala prema priči braće Grimm, koja donosi zimsku bajku o marljivoj djevojčici, susretu s čarobnom bakom Zime i poruci da se dobrota i rad uvijek isplate.
U subotu, 29. studenoga, u 18 sati u Teatru Naranča (DKC Pula) bit će premijerno izvedena nova dječja predstava „Baka Zima“. Predstava je nastala prema priči braće Grimm i donosi zimsku bajku s naglaskom na dobrotu, poštenje i vrijednost rada.
Radnja prati marljivu djevojčicu koja živi s lijenom polusestrom i strogo nastrojenom maćehom. Unatoč svakodnevnoj nepravdi, njezina je dobrota vodi u čarobni svijet bake Zime – žene koja trese jastuke kako bi snijeg prekrio svijet.
Predstava Orašar u potpunosti je rasprodana, dok se za ostale naslove – Božićni dar, Tajni recept Bake Mraz i Božićna bajkovnica – također očekuje velika posjećenost.
Interes je rastao iz sata u sat. „Prvotno smo dogovorili po jednu izvedbu u Puli i Opatiji. U Opatiji je prva planula pa su tražene još dvije, potom se rasprodao termin u Puli pa smo dodali i tamo još jedan. Na kraju smo stali na pet, jer šesta u jednom danu ne dolazi u obzir“, navodi Rabar.
19:15Prije 178 d03.11.2025
Kroz susret dviju djevojčica s likom bake Zime naglašava se razlika između truda i lijenosti te važnost topline i plemenitosti. Predstava je namijenjena djeci od 3 godine naviše, ali je oblikovana tako da svojim bajkovitim elementima i vizualnim rješenjima može zainteresirati i odraslu publiku.
Autorski i izvedbeni tim čine:
– tekst: Vlatka Rubil
– režija: Majkl Mikolić
– scenski pokret i koreografije: Mathilde Vukosavljević
– oblikovanje svjetla: Veljko Skol
U predstavi igraju: Katica Šubarić, Jona Zupković, Matko Trnačić, Mathilde Vukosavljević, Ana Lanščak i Majkl Mikolić. Ulaznice su dostupne na službenim stracinama Teatra Naranča.
Program je i ovoga puta spojio kulturnu tradiciju i suvremene interpretacije, pokazujući kako književna baština i dalje može biti relevantna i poticajna mlađim generacijama.
U prometnoj akciji na području Pazina i Buzeta policija je u samo jednom danu zabilježila 31 prekršaj, a najviše vozača nije koristilo sigurnosni pojas.
Grad Labin i ove godine organizira bogat program povodom Međunarodnog praznika rada, uz tradicionalnu budnicu, glazbeni program i besplatnu prvomajsku marendu za sve posjetitelje.
Praznik rada u Rovinju donosi cjelodnevnu feštu na otvorenom – Zlatni rt i ove godine okuplja sve generacije uz glazbu, roštilj, rekreaciju i bogat program u prirodi.
Novigrad za Prvi maj priprema cjelodnevno slavlje u parku Karpinjan – uz glazbu, biciklijadu, sport, bogatu gastro ponudu i druženje u prirodi za sve generacije.