Nagrađivani hit s Broadwaya i West Enda 'Prima Facie' iduće subote gostuje u INK-u
“Prima Facie” nije samo predstava – to je iskustvo koje vas neće ostaviti ravnodušnima - nasmijat će vas, zalediti, uzdrmati i natjerati da dugo nakon izlaska iz kazališta razmišljate o onome što ste vidjeli.
Nagrađivani hit s Broadwaya i londonskog West Enda, tekst Suzie Miller, napeti odvjetnički triler pun preokreta, oštrih dijaloga i emocionalnih lomova “Prima Facie”, u režiji Anje Maksić Japundžić i izvedbi Nataše Janjić Medančić, gostuje u INK Pula u subotu, 23. svibnja u 20 sati.
Predstava koja publiku drži na rubu sjedala od prve do zadnje minute nastala je prema jednom od najizvođenijih i najuzbudljivijih suvremenih kazališnih tekstova posljednjih godina.
Unatoč svim parametrima i mogućnostima modernog vremena, rutina svakodnevice je nemilosrdna, vrijeme unutar likova kao da stoji, a izvan njih svijet nevjerojatnom brzinom mijenja svakim danom svoje obličje.
“Balkanski špijun” je kultna drama Dušana Kovačevića koja se kroz humor, apsurd i grotesku bavi univerzalnim temama – strahom, paranojom i društvenom kontrole.
22:05Prije 71 d09.05.2026
U središtu priče je briljantna, ambiciozna odvjetnica Tessa koja suvereno vlada sudnicom — sve dok se pravila igre ne okrenu protiv nje. Karijeru je izgradila na vjeri u zakon, pravila i moć sudnice.
Ona zna kako sustav funkcionira. I zna u njemu pobjeđivati. Ali kada se osobno iskustvo sudari s pravilima tog istog sustava, sve u što je vjerovala počinje se raspadati. Ono što počinje kao dinamična sudska drama, pretvara se u osobnu bitku koja razotkriva pukotine sustava i postavlja neugodna, ali nužna pitanja.
Foto: Luka Dubroja
U snažnoj i potresnoj monodrami Suzie Miller – i sama bivša odvjetnica – otvara pitanje koje se tiče svih nas: može li pravni sustav zaista razumjeti ljudsko iskustvo?
U izvedbi genijalne i zavodljive Nataša Janjić Medančić, predstava dobiva dodatnu snagu i magnetizam. Njezina transformacija na sceni je fascinantna – od samouvjerene, duhovite i britke profesionalke do žene suočene s vlastitim slomom. Dinamična, intenzivna i emotivno razoružavajuća, njezina izvedba publiku vodi kroz smijeh, šok i tišinu u kojoj zastaje knedla u grlu.
Predstava “O životu radnice krajem dvadesetog stoljeća” kazališno je prekrajanje istoimenog romana Gorana Ferčeca. Kako smjestiti cijeli život u roman? Ili pola života? Ili cijeli roman na scenu?
Pulsku publiku tako očekuje večer koja se često opisuje kao svojevrsni sufi trans – iskustvo koje oslobađa potisnute emocije, izaziva suze, ali i stvara osjećaj zajedničkog uzdizanja publike i izvođača.
22:00Prije 125 d16.03.2026
“Prima Facie” nije samo predstava – to je iskustvo koje vas neće ostaviti ravnodušnima. Nasmijat će vas, zalediti, uzdrmati i natjerati da dugo nakon izlaska iz kazališta razmišljate o onome što ste vidjeli. Ne propustite kazališni triler o istini, moći i pravdi — sirov, inteligentan i neizbježno aktualan.
Predstava je nastala u produkciji Petit teatra u suradnji s Teatrom EXIT.
Ulaznice su dostupne na blagajni INK i putem online prodaje na www.ink.hr, a za vlasnike zlatne Kazališne kartice omogućen je popust od 20% na redovne cijene ulaznica.
Pomorska policija tijekom vikenda zabilježila je osam prekršaja na moru. Najviše ih se odnosilo na glisiranje na udaljenosti manjoj od 300 metara od obale, a jedan je nautičar zatečen i bez potrebnog uvjerenja za upravljanje plovilom.
Pred Vodnjancima i njihovim gostima još je jedan bogat tjedan programa u sklopu manifestacije Vodnjansko ljeto – Estate dignanese 2026. Na rasporedu su kazališne predstave, filmske projekcije, koncerti, festivalski programi i tradicionalna Galižanska noć, koja će ove godine ugostiti Lidiju Bačić.
Pojačane policijske kontrole na prometnicama Rovinjštine donijele su i konkretne rezultate. Patrole su posljednjih mjeseci sve češće prisutne na cestama, a broj utvrđenih prekršaja potvrđuje da je nadzor znatno intenziviran s ciljem povećanja sigurnosti svih sudionika u prometu.
Hrvatska narodna banka upozorila je da rast kredita i cijena stambenih nekretnina i dalje nadmašuje rast dohodaka građana, čime se povećavaju rizici za financijsku stabilnost. Ako se takav trend nastavi, HNB ne isključuje dodatno postrožavanje makrobonitetnih mjera.
Ministarstvo zaštite okoliša i zelene tranzicije ponovno je pokrenulo akciju potrage za živim plemenitim periskama u Jadranu. Građani koji prijave potvrđenu živu jedinku moći će joj dati ime i osvojiti vrijedne nagrade.
U Gradskoj galeriji Pula u petak, 24. srpnja, bit će otvorena izložba „Iz jedne mape… Stilizirani bestijarij, portreti i figure“, na kojoj će javnosti prvi put biti predstavljena dosad neizložena djela iz ostavštine jednog od najznačajnijih hrvatskih umjetnika Antuna Motike.
Predstava u režiji Marina Blaževića nije povijesna rekonstrukcija, već suvremeni kazališni doživljaj Balotina svijeta u kojem se isprepliću drama, pokret, glazba i filmske projekcije.