Prema podacima sustava eVisitor, može se sa sigurnošću reći da je Istru od 18. do 21. travnja posjetilo čak 53 tisuće gostiju te je realizirano oko 218 tisuća noćenja, o čemu smo više pisali ovdje.
Od destinacija u Istri, najveću posjećenost zabilježio je Poreč s gotovo 39 tisuća gostiju, slijede ga Rovinj s 35 000 posjetitelja i Umag, u kojemu je boravilo 21,5 tisuća gostiju te Funtana, Medulin i Pula.
Ovakav početak ljeta snažan je poticaj za daljnji razvoj turizma u Poreču, koji ne samo da bilježi brojčani rast, već i pokazuje stabilnost ključnih tržišta te uspješno privlači nove goste u razdoblju izvan glavne sezone.
12:12Prije 226 d27.06.2025
Ovogodišnji uskrsni program u Poreču, održan na Trgu slobode, privukao je brojne građane i goste, ispunivši gradsko središte veseljem, mirisima tradicijskih delicija i brojnim sadržajima za djecu i obitelj.
Manifestaciju su zajednički organizirali Turistička zajednica grada Poreča i Grad Poreč, s ciljem očuvanja blagdanskih običaja i stvaranja tople, zajedničke atmosfere.
Program je započeo u subotu „Slatkim jutrom“, kada su učenici i mentori Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića posjetiteljima ponudili razne slastice – od klasičnih pinci, fritula i orahnjača, do modernijih varijacija s pistacijom i vanilijom.
Foto: Grad Poreč
Posebna atrakcija bila je čokoladna fontana, a najmlađi su uživali u brojnim radionicama i igrama – od ukrašavanja pisanica, tucanja jaja i oslikavanja lica, do druženja s veselim uskrsnim zecom koji je dijelio čokoladna jaja. Obiteljski duh dodatno je naglašen kroz popularne, tradicionalne društvene igre poput pičenja jaja.
Sajam domaćih proizvoda, koji se odvijao tijekom cijelog vikenda, predstavio je bogatu ponudu lokalnih proizvođača – od maslinova ulja, vina i meda do lavande i svježeg povrća. Vrhunac vikenda bio je tradicionalni uskrsni domjenak u nedjelju, uz besplatnu fritaju sa šparugama i špaletom, obojene pisanice i čašu vina, dok je glazbeni ugođaj upotpunio Big Band Pula.
Izvrsni turistički rezultati za uskrsni vikend
Uskrsni blagdani označili su i početak turističke sezone u Poreču, a ostvareni rezultati iznad su očekivanja. Tijekom produženog vikenda zabilježeno je značajno povećanje dolazaka i noćenja u odnosu na prethodne godine, pri čemu su većinu gostiju činili posjetitelji iz susjednih zemalja – ponajviše Njemačke, Italije, Austrije te Slovenije.
Porečke hotele, kampove i privatni smještaj ispunili su gosti željni proljetnog odmora, a blaga klima, bogat blagdanski program i kvaliteta usluge dodatno su doprinijeli pozitivnim dojmovima i zadovoljstvu turista.
Foto: Grad Poreč
U periodu od 18.4. do 21.4 realizirano je 9.000 dolazaka te više od 38.000 noćenja. Što se tiče emitivnih tržišta najviše noćenja ostvarili su Nijemci, na drugom su mjestu Talijani, na trećem Austrijanci, na četvrtom domaći gosti te na petom gosti iz Slovenije. Najviše je noćenja realizirano u hotelima, privatnom smještaju te kampovima.
Od početka godine do 21.4. realizirano je 67.000 dolazaka (ind 113) te 233.000 noćenja (ind 116). Glavna emitivna tržišta: Hrvatska, Austrija, Njemačka, Slovenija te Italija.
Glavni festivalski dani bit će petak 29. i subota 30. svibnja, uz Welcome Day u četvrtak i završni After Party u nedjelju. U prodaji je ograničen promotivni kontingent ulaznica po cijeni od 49 eura, dostupnih putem službenih prodajnih kanala.
Kad je riječ o željama za zimski odmor, skijanje i dalje drži prvo mjesto, dok dio građana privlače i iskustva poput vožnje psećim saonicama. Ipak, većina planira odmor provesti u Hrvatskoj.
Nekoliko stotina građana okupilo se večeras na Portarati kako bi dočekalo pulske futsal reprezentativce Niku Vukmira i Davida Mataju, koji su s hrvatskom reprezentacijom osvojili broncu na Europskom prvenstvu.
Stručni žiri odabrat će pjesme koje će biti tiskane u XXXIII. zbirci „Verši na šterni“. Natječaj je otvoren od 1. do 28. veljače 2026. godine, a pristigle prijave nakon tog datuma neće se uzimati u obzir.
Istra skriva niz neobičnih i manje poznatih zanimljivosti — od legendi, povijesnih bitaka i vinskih rekorda do najdužih stepenica i panoramskih vidikovaca. Donosimo izbor činjenica koje pokazuju koliko je poluotok poseban i izvan turističkih razglednica.
Subota je u centru Pula prošla u znaku boja, maski i smijeha – jubilarna 10. karnevalska povorka okupila je brojne grupe i posjetitelje, a u veseloj atmosferi maskirao se i gradonačelnik Peđa Grbin.
Osnovna waldorfska škola Vodnjan, jedna od najmlađih škola u Istri, donosi drugačiji pristup obrazovanju — učenje kroz umjetnost, iskustvo i kreativni rad — a trenutno u Vodnjanu okuplja 27 učenika u četiri razreda i planira daljnji rast.
Pulski rotor u ponedjeljak, 9. veljače, bit će osvijetljen ljubičastom bojom povodom Međunarodnog i Nacionalnog dana epilepsije, s ciljem podizanja svijesti te pružanja podrške osobama koje žive s ovom neurološkom bolešću.
Poseban detalj ovog valentinovskog izleta čeka goste već pri dolasku – brijunska ljubavna priča, zamišljena kao nježan znak pažnje i uspomena na poseban dan proveden na otoku.
Rovinjac Ivo Krelja javno je podijelio svoju priču o prestanku pijenja nakon tri desetljeća alkohola — i više od godinu dana potpune apstinencije. Njegova radijska ispovijest donosi snažnu poruku o prepoznavanju granice i novom početku.
Pula danas od 14 sati postaje velika karnevalska pozornica – 10. tradicionalna povorka maškaranih grupa prolazi centrom grada, uz privremenu regulaciju prometa i završno druženje u Domu hrvatskih branitelja.
S obzirom na odlično iskustvo u stanu, odluka o ugradnji ventilacijskog sustava u njihov novi dom bila je očit izbor. Već u fazi projektiranja uključili su ventilacijski sustav Ventoterm, odabravši rekuperacijski sustav koji osigurava automatsku izmjenu zraka.