Sve je spremno: Ovog se vikenda u Rovinju održava 4. GinIstra festival!
Izlagači iz osam zemalja - Hrvatske, Srbije, Italije, Norveške, Ujedinjenog Kraljevstva, Nizozemske, Austrije i Novog Zelanda - već su počeli pristizati u Rovinj te uređivati svoja izlagačka mjesta na kojima će posjetiteljima ponuditi čak 60 vrsta ginova.
IstraIN
16 Listopad 2025 I 13:10
GinIstra
Sve je spremno za 4. GinIstra festival koji će se ovog vikenda, 17. i 18. listopada, održati u Staroj tvornici duhana u Rovinju – potvrdili su organizatori.
Izlagači iz osam zemalja - Hrvatske, Srbije, Italije, Norveške, Ujedinjenog Kraljevstva, Nizozemske, Austrije i Novog Zelanda - već su počeli pristizati u Rovinj te uređivati svoja izlagačka mjesta na kojima će posjetiteljima ponuditi čak 60 vrsta ginova.
Titulu apsolutnog pobjednika i nagradu „Best Gin in Show“ osvojila je destilerija s778 Heritage s otoka Brača za svoj s778 London Dry Gin, koji je ponio i posebno priznanje Design Masterpiece Award za izvanredan dizajn boce s motivima bračkog kamena.
Festival započinje u petak, 17. listopada, u 15 sati, a službeno svečano otvorenje održat će se u 16 sati, nakon čega slijedi proglašenje najbolje ocijenjenih ginova. U nastavku festivala održat će se bogat program koji uključuje stručne panele, radionice, masterclassove, degustacije, koncerte...
14:18Prije 51 d13.10.2025
Festival svoja vrata otvara u petak, 17. listopada, u 15 sati, a službeno svečano otvorenje održat će se u 16 sati, nakon čega slijedi proglašenje najbolje ocijenjenih ginova.
Predsjednik Ocjenjivačke komisije GinIstre Kristijan Damijanić otkrio je kako i ove godine posjetitelje očekuje iznimna kvaliteta ginova.
Na festival stiže 35 izlagača iz Hrvatske, Italije, Srbije, Nizozemske, Austrije, Ujedinjenog Kraljevstva i Novog Zelanda, koji će predstaviti više od 60 uzoraka ginova i drugih destilata.
Ovogodišnje izdanje GinIstre pratit će i iznimno atraktivan glazbeni program. U petak, 17. listopada, na pozornici će nastupiti popularna grupa Dalmatino, dok će u subotu, 18. listopada, festivalsko ozračje dodatno upotpuniti Marko Tolja.
16:04Prije 155 d01.07.2025
“Na ovogodišnje ocjenjivanje pristiglo je čak 56 uzoraka ginova i zaista mogu istaknuti visoku kvalitetu pristiglih uzoraka. Najboljima ćemo prilikom proglašenja dodijeliti prigodna priznanja, a otkrit ćemo i tko je ove godine odnio titulu šampiona “Best in show”.
GinIstra
Moram još istaknuti kako je kultura ispijanja gina i dalje u porastu čemu je zasigurno doprinijela GinIstra koja se četvrtu godinu zaredom održava u Rovinju, a gdje svi ljubitelji ovog pića, ali i svi znatiželjnici koji žele dodatno istražiti taj svijet gina, mogu puno toga probati, vidjeti i naučiti te razgovarati sa strukom”, poručio je Damijanić.
Uz degustacije i zabavni program, posjetitelje tako očekuju brojna zanimljiva predavanja s fokusom na znanja, inovacije i marketing u svijetu gina.
“Ove godine nam stižu brojni domaći i međunarodni stručnjaci te smo pripremili zanimljiva predavanja, panele, radionice i masterclassove što će omogućiti dodatnu edukaciju i razmjenu iskustava među sudionicima i posjetiteljima. Spoj je to ugodnog s korisnim.
GinIstra
Dakle, u Staroj tvornici duhana sve je spremno za 4. GinIstra festival pa upućujemo poziv svima da nas posjete ovog vikenda – da nešto nauče, da uživaju u odličnoj kvaliteti ginova naših izlagača, ali i zabavnom programu jer će nas ovog petka zabavljati Mateo Pilat i Dalmatino, dok nas u subotu očekuju nastupi Marie Meden i Marka Tolje. Vidimo se!”, pozvao je direktor festivala Igor Franković.
Sve informacije o programu i ulaznicama možete pronaći na službenoj internetskoj stranici festivala www.ginistra.hr.
Radionica je okupila brojne sudionike – djecu, roditelje, volontere, udruge – koji su zajedno izrađivali blagdanske ukrase i stvarali ozračje zajedništva koje se rijetko gdje može doživjeti.
Poreč je osvojio dvostruko priznanje u izboru za „Najbolji grad“ – titulu grada s najboljom kvalitetom života među srednjim gradovima te nagradu za obrazovanje, demografiju, mlade i socijalnu politiku.
"Posebno mi je važno što smo istodobno prepoznati i kao turistički šampion i kao grad koji brine o gospodarstvu, obrazovanju, socijalnoj politici, mladima i digitalnoj tranziciji" poručio je Nimčević.
Svečano otvorenje klizališta planirano je za 5. prosinca u 18 sati, dok su već od 1. prosinca na lokaciji Karolina počele vožnje na panoramskom kotaču Pula Eye, nudeći posjetiteljima nezaboravne prizore grada iz visine.
U petak, 5. prosinca, slijedi svečano otvorenje klizališta u Areni u petak, 5. prosinca, dok se u subotu, 6. prosinca, dočekuje Sveti Nikola koji direktno sa svog broda stiže u Arenu
Ove subote, 6. prosinca, s početkom u 11 sati, na glavnom gradskom trgu bit će organizirano prigodno slavlje uz besplatnu gastronomsku ponudu za građane te dobru zabavu uz nastupe Party benda i Sergia Predena - Gata.
Godine 2003. počeli su radovi na zapadnom kraku Istarskoga ipsilona (faza 1B) i ugovoren je završetak radova na dionici od Medaka do Umaga (41 km), uključujući vijadukt Mirna, do svibnja 2005., a na dionici Vodnjan-Pula (13 km) do svibnja 2006.
Chef Marko Turković preuzima kuhinju restorana Spinnaker od proljeća, a u Poreč s njim dolazi i ugostiteljski profesionalac i batler Ivan Maljevac, zadužen za oblikovanje autentičnog servisnog iskustva.