Prije 48 godina Mate Parlov postao svjetski boksački prvak!
Naime, Mate Parlov je pobjedom nad Miguelom Ángelom Cuellom postao svjetski profesionalni prvak u poluteškoj kategoriji po verziji WBC-a.
21:35Prije 130 d07.01.2026
Prije 47 godina u Rimu se zbio jedan od najvažnijih događaja u povijesti istarskog, hrvatskog i jugoslavenskog boksa.
Prije 47 godina, 7. siječnja 1978., u Rimu se zbio jedan od najvažnijih događaja u povijesti istarskog, hrvatskog i jugoslavenskog boksa.
Naime, Mate Parlov je pobjedom nad Miguelom Ángelom Cuellom postao svjetski profesionalni prvak u poluteškoj kategoriji po verziji WBC-a. Bio je to vrhunac karijere po mnogima najvećeg istarskog i hrvatskog sportaša 20. stoljeća, koji je od 1970. do 1974. vladao amaterskim boksom osvojivši u tom razdoblju zlatnu olimpijsku medalju i naslove svjetskog i europskog prvaka.
Naime, Mate Parlov je pobjedom nad Miguelom Ángelom Cuellom postao svjetski profesionalni prvak u poluteškoj kategoriji po verziji WBC-a.
21:35Prije 130 d07.01.2026
S Istrom su povezana još dva iznimna boksačka uspjeha: olimpijsko zlato u velteru Nina Benvenutija (1960.) i svjetska profesionalna titula Stipe Drviša u poluteškoj kategoriji po verziji WBA-a (2007.).
U Multimedijalnom centru Pučkog otvorenog učilišta u Rovinju danas će se održati otvorenje izložbe „Uspori!“, nakon kojeg slijedi predavanje posvećeno obnovljivim izvorima energije, energetskoj tranziciji i ulozi građana u energetskim zajednicama.
10:50Prije 3 h18.05.2026
Sportski padobranski skokovi iznad Nacionalnog parka Brijuni i ove su godine uspješno održani u organizaciji Aerokluba Cumulus. Nakon dva dana lošeg vremena, sunčana nedjelja omogućila je izvedbu atraktivnih skokova s visine od 4.000 metara iz zrakoplova Pilatus PC-6 Porter.
09:28Prije 4 h18.05.2026
Večer jazza pod zvijezdama stiže u kaštel Morosini – Grimani, gdje će 20. svibnja nastupiti Vesna Pisarović i publiku povesti kroz svoje posebno jazz glazbeno izdanje.
21:45Prije 16 h17.05.2026
Kamene kuće, ostaci zidina i ruševine nekadašnjeg kaštela pričaju priču o vremenu kada je ovo naselje bilo važno utvrđeno središte. Danas su njegove ulice tihe, a svaki korak otkriva novi kadar vrijedan fotografije.
20:28Prije 17 h17.05.2026
Buje će tijekom lipnja ponovno postati središte istrovenetske kulture. Festival istrovenetskog narječja u svom 15. izdanju donosi čak 18 događanja, koncerte, predstave i susrete koji povezuju Hrvatsku, Sloveniju i Italiju.
16:15Prije 21 h17.05.2026
Od infrastrukture iza ChatGPT-a do globalnog uspjeha Muzeja iluzija – Rovinj će krajem rujna okupiti stručnjake i poduzetnike koji oblikuju budućnost tehnologije, investicija i poslovanja.
14:08Prije 23 h17.05.2026
Dokumenti ne otkrivaju vanzemaljske letjelice koje nas prate ili špijuniraju – ne zato što to potencijalno ne bi mogle činiti, već zato što za takve tvrdnje jednostavno nema dokaza.
12:05Prije 1 d17.05.2026
Pulski Forum 24. svibnja postaje pozornica međunarodne glazbene suradnje. Ispred Augustovog hrama održat će se koncert „From Gospel to Istria“, na kojem će zajedno nastupiti studenti Muzičke akademije u Puli i američki zbor Lehigh University Choral Arts iz Pennsylvanije.
18:31Prije 1 d16.05.2026