U trgovačkom društvu Pula parking počinju pripremne radnje radi pripajanja drugom gradskom trgovačkom društvu Pula usluge i upravljanje te nastavak započetih projekata uređenja parkirališta kod HŽ-a te izgradnja prve javne garažne kuće.
Na danas održanoj Skupštini trgovačkog društva Kaštijun za novog direktora imenovan je Aleksandar Budisavljević. Pred direktorom je konsolidacija poduzeća i novi razgovori s komunalnim poduzećima u cilju poboljšanja cjelokupnog sustava gospodarenja otpadom.
Do kraja siječnja održat će se i Skupština Pula parkinga, a novi direktor bit će Nenad Rupenović.
"Postupak je iniciran prošle godine nakon što je PULA PARKING d.o.o., putem ovlaštenog odvjetničkog ureda, podnio kaznenu prijavu zbog neutemeljenih i negativnih izjava gradske vijećnice koje su narušavale ugled tvrtke."
Aleksandar Budisavljević završio je Fakultet ekonomije i turizma smjer financije, ima dugogodišnje iskustvo u upravljanju procesima, pripremi i izradi strateških projekata te praćenju provedbe financijskih planova. Očekuje se kako će iskustvo i znanje novog direktora biti od velike važnosti u naredn
14:34Prije 104 d27.12.2024
U trgovačkom društvu Pula parking počinju pripremne radnje radi pripajanja drugom gradskom trgovačkom društvu Pula usluge i upravljanje te nastavak započetih projekata uređenja parkirališta kod HŽ-a te izgradnja prve javne garažne kuće.
Dolazak proljeća, blagdani Uskrsa i Sv. Marka te obilježavanje Dana planeta Zemlje probudit će Rovinj iz zimske usporenosti, a mnoštvu raznovrsnih događanja svoj doprinos će dati i Ekomuzej-Ecomuseo "Batana".
Ovaj projekt zamišljen je kao posveta ljudima koji su tijekom povijesti stvarali identitet grada – od filmskih stvaratelja, preko brodograditelja, do antifašističkih boraca i suvremenih Puljana.
Na Šestom svjetskom simpoziju mladih o kulturnoj baštini, koji se u sklopu UNESCO-a održao u Grčkoj od 26. do 30. ožujka 2025., Hrvatsku su predstavljale učenice četvrtog razreda Škole primijenjene umjetnosti i dizajna iz Pule.
U svom obraćanju, Paus je istaknuo kako je postavljanje Ivana Turudića na čelo DORH-a "kao da vatrogascu daš u ruke kanister benzina umjesto kante vode, dok gasi požar nepovjerenja u pravosuđe."
U razgovoru je otkrio i koji su mu prioriteti za naredne četiri godine, kako se planira boriti protiv bespravne gradnje te kako ocjenjuje suradnju s državom i županijom.