MILANOVIĆEV TRIJUMF U ISTRI: Primorac u Istri osvojio samo 8 tisuća glasova, Milanović više od 74 tisuće
Aktualni predsjednik je uvjerljivo najveću podršku dobio u Istarskoj županiji gdje je izlaznost bila veća od hrvatskog prosjeka - 47,3 %, a Zoran Milanović dobio je čak 90,1 %, dok je Dragan Primorac u Istri osvojio samo 9,9 % glasova.
Zoran Milanović odnio je nadmoćnu pobjedu u drugom krugu predsjedničkih izbora. U drugom krugu na birališta je izašlo 44 posto građana Republike Hrvatske, odnosno nešto manje u odnosu na prvi krug.
Aktualni predsjednik je uvjerljivo najveću podršku dobio u Istarskoj županiji gdje je izlaznost bila veća od hrvatskog prosjeka - 47,3 %, a Zoran Milanović dobio je čak 74 663 glasova podrške istarskih birača odnosno 90,1 %, dok je Dragan Primorac u Istri osvojio samo 9,9 % glasova odnosno njegovo je ime zaokružilo samo 8082 glasača.
Ova uvjerljiva pobjeda Zorana Milanovića ponovno je potvrdila da u Istri ima stabilnu bazu lijevih birača, no istovremeno pokazuje kako je novi-stari predsjednik bio izbor i dijela desnih birača.
"Hrvatska je pokazala smjer kojim želi nastaviti dalje. Drago mi je što su Istrijani izašli u velikom broju i dali podršku novom starom predsjedniku" kazao je Bassanese.
21:50Prije 139 d12.01.2025
Foto: Screenshot/DIPIzborni rezultati u Istri
Gledajući istarske gradove posebno, najveća je izlaznost bila u Buzetu, gdje je na birališta izašlo čak 56,2% glasača. Tamo je Zoran Milanović odnio više od 2500 glasova, dok je Primorac tek 176 glasa.
U sjedištu županije, Pazinu, glasovalo je 53,52 % birača. I tamo je Milanović dobio veliku podršku (gotovo 3000 glasova nasprem 346 za HDZ-ovog kandidata).
U najvećem istarskom gradu, Puli, izlaznost je danas bila 48,36%, a Milanović je odnio gotovo devet puta više glasova.
Sredina srpnja idealno je vrijeme za predah od svakodnevnice, a čarobna istarska kulisa pruža savršen bijeg u hedonistički užitak. Ako tražite mjesto gdje se ljeto osjeća svim osjetilima, Tinjan je pravo odredište!
Gosti koji dolaze u središnju Istru najčešće traže aktivan odmor i autentičnu Istru, zanimaju ih
biciklističke i pješačke staze, kultura i gastronomija.
Publiku očekuju nastupi jakih snaga mlađe scene Miach i IDEM, art-pop inovatorice Konstrakte, tajanstvenog dvojca Nipplepeople te Darka Rundeka u intimnom izdanju njegovog Eko Kvarteta.
Pozitivne povratne informacije učenika i njihovih roditelja samo su još više ojačale nastojanja Škole da i dalje nastavi s provedbom ovako vrijednih projekata koji nedvojbeno ostavljaju pozitivan trag u odrastanju rovinjskih osnovnoškolaca.
Birači će u Istri ponovno izaći na birališta u ukupno osam jedinica lokalne samouprave – u županiji, tri grada i pet općina – kako bi odlučili tko će u naredne četiri godine voditi njihove sredine.
Radolović: Neka nam Dan državnosti bude poticaj da s ponosom i prkosom čuvamo vrijednosti na kojima je izgrađena naša zajednica i inspiracija da zajedno gradimo još bolju budućnost za sve nas – u našoj krasnoj zemlji, Istri.