Pula: Big Band Pula i Mariana Krajcar nastupaju u Zajednici Talijana
Organizatori koncerta su Zajednica Talijana Pula i Puhački orkestar grada Pule, a pokrovitelji Grad Pula i Zajednica Talijana Pula. Ulaz je slobodan.
07:46Prije 13 min15.12.2025
Pozicija i opozicija slažu se da konačni prijedlog ovog zakona predstavlja iskorak, ali smatraju da se može i treba učiniti više kako bi se smanjio utjecaj na mlade. U tom kontesktu su se založili za zabranu reklamiranja kockanja.
Saborski zastupnici raspravljaju o Zakonu o igrama na sreću. Pozicija i opozicija slažu se da konačni prijedlog ovog zakona predstavlja iskorak, ali smatraju da se može i treba učiniti više kako bi se smanjio utjecaj na mlade. U tom kontesktu su se založili za zabranu reklamiranja kockanja.
Ivana Kekin iz Možemo! slaže se kako prijedlog zakona predstavlja značajan iskorak. "Dapače, možda je to najveći iskorak kojem sam ja otkako sam u Saboru svjedočila. U smislu promjene od prvog do drugog čitanja.
To je iskorak u smjeru javnog interesa, iskorak u smjeru zaštite zdravlja građana i iskorak u smjeru zaštite zdravlja i dobrobiti djece i mladih. Ima dakako još prostora za popravak."
HDZ-ov Petar Šimić se složio da ovisnost o igrama na sreću predstavlja značajan društveni problem. "Podržavam kolegicu Kekin u tom dijelu u kojem svi radi odgovornog ponašanja, dakle i onoga što trebamo učiniti za prvenstveno mlade, a naravno i sve one koji su otišli putem u kojem su ovisnici o igrama na sreću."
Iako se svi slažu da je riječ o iskoraku, oporba smatra da bi trebalo učiniti i više od predloženog.
Zastupnica Glasa Anka Mrak Taritaš ističe problem po pitanju reklamiranja kladionica. "Dakle, sportski događaji kada se prenose u pauzama ili na stadionima sve su vam pozivi na različite kladionice. Kladionice i kladomati su zaista opasni od najranije životne dobi."
Takve stvari uopće ne treba reklamirati, poručuje Božo Petrov iz Mosta. "Ako ne reklamirate druge ovisnosti onda ne vidim razloga zašto biste na bilo kakav način reklamirali i ovu ovisnost. Jer ovo je ovisnost. Pozdravljam promjene koje su se dogodile između prvog i drugog čitanja i one su dobre, ali bih isto tako volio upozoriti da mi imamo puno zakona i pravilnika koji su dobri, ali koji se ne provode."
Boris Lalovac iz redova SDP-a naglašava da će važnu ulogu u provedbi zakona imati HAKOM.
"Znači, ne Ministarstvo financija koje je donijelo ovaj zakon nego oni koji će uspjeti blokirati sve ove digitalne platforme koje, kada zatvore jednu, otvore 50 novih. Ovo je tehnološka borba, ne samo zakonska borba, države prema ovima koji su s druge strane koji priređuju ove igre. Ne ovi koji su dobili licence u Hrvatskoj nego oni koji ilegalno to rade u Hrvatskoj."
Stoga je predložio izdvajanje dodatnih sredstava za HAKOM kako bi bio uspješniji u borbi protiv ilegalnih platformi za klađenje.
Kako ističu iz SDP-a, riječ je o zakonu koji je „nepopravljiv te ga treba povući i pisati ispočetka“, a u tom stavu, naglašavaju, nisu sami jer isto poručuju struka, javnost i ostale oporbene stranke u Saboru.
14:39Prije 17 h14.12.2025
Možemo! je još 5. prosinca upozorio da će kašnjenje izmjena Zakona dovesti do ozljeda i uznemiravanja građana, no unatoč tim upozorenjima Vlada i vladajuća većina u Saboru odbili su prijedlog za strože ograničavanje pirotehnike.
14:08Prije 1 d13.12.2025
NLBM: "Naročito osuđujemo lažno optuživanje predsjednice Kluba NLBM, vijećnice Irene Peruško, za seksizam."
10:52Prije 1 d13.12.2025