Predstavljena lista IDS–ISU za Općinsko vijeće Općine Barban
Kandidat za načelnika Općine Barban Andi Kalčić predstavio je tim s kojim izlazi na predstojeće lokalne izbore.
12:34Prije 272 d15.04.2025
Kandidat IDS-a za načelnika Općine Barban Andi Kalčić i predsjednik Istarske stranke umirovljenika – PIP (ISU-PIP), Zdenko Pliško, potpisali su sporazum o podršci i suradnji na predstojećim lokalnim izborima u svibnju.
Kandidat IDS-a za načelnika Općine Barban Andi Kalčić i predsjednik Istarske stranke umirovljenika – PIP (ISU-PIP), Zdenko Pliško, potpisali su u petak sporazum o podršci i suradnji na predstojećim lokalnim izborima u svibnju. Time je ISU-PIP dao punu podršku Kalčiću kao kandidatu za načelnika te zajedničkoj listi za Općinsko vijeće.
Kako je istaknuo Kalčić, suradnja s Istarskom strankom umirovljenika nije novost već nastavak partnerskog odnosa koji traje niz godina, a koji je već rezultirao konkretnim programima i projektima u korist najstarijih sugrađana.
Kandidat za načelnika Općine Barban Andi Kalčić predstavio je tim s kojim izlazi na predstojeće lokalne izbore.
12:34Prije 272 d15.04.2025
Uz financijsku stabilnost koju su, prema vlastitim riječima, osigurali, uvjereni su da su postavljeni temelji za daljnji rast.
14:10Prije 251 d06.05.2025
"Ponosni smo što smo, zajedno s ISU-om, uspostavili mrežu palijativne skrbi te pokrenuli projekt Pomoć u kući, čime smo podigli standard brige o starijima i nemoćnima. Taj projekt nastavljamo i dodatno ćemo povećati izdvajanja za naš socijalni program", izjavio je Kalčić.
"Jedan od ključnih prioriteta u novom mandatu bit će i osnivanje Centra za dnevni boravak starijih osoba – uredit ćemo prostor i osmisliti sadržaje kako bi naši stariji sugrađani mogli kvalitetno provoditi vrijeme, sudjelovati u edukacijama, radionicama i rekreaciji.
Dalibor Paus prokomentirao je i potrošnju Borisa Miletića na kampanju riječima: "Tko god misli da od Istrijana može praviti budale – vara se".
12:31Prije 262 d25.04.2025
Potpisivanjem ovog sporazuma potvrđena je višegodišnja suradnja između dviju stranaka koja je, kako je istaknuto na današnjoj konferenciji za medije, utemeljena na zajedničkim vrijednostima i prioritetima.
12:16Prije 264 d23.04.2025
Drago nam je što su naši umirovljenici prepoznali ozbiljnost, predanost i rezultate koje postižemo. Zajedno ćemo nastaviti graditi zajednicu u kojoj se svi osjećaju ravnopravno i dostojanstveno", poručio je Kalčić.
Predsjednik ISU-PIP-a Zdenko Pliško izrazio je zadovoljstvo nastavkom suradnje s IDS-om na području Općine Barban.
"Naša je stranka već dugi niz godina aktivna u stvaranju boljih uvjeta za život umirovljenika u Istri. U Andiju Kalčiću prepoznali smo kandidata koji ne daje samo obećanja, već konkretno djeluje. Njegov program jasno pokazuje posvećenost starijim osobama i potrebi njihove aktivne integracije u društveni život", rekao je Pliško.
Zaključio je kako vjeruje da će ova suradnja doprinijeti daljnjem razvoju Barbanštine i podizanju kvalitete života za sve stanovnike, osobito za naše umirovljenike.
Istarska županija objavila je Javni poziv za financiranje projekata i programa za mlade u 2026. godini, za što je osigurano ukupno 50 tisuća eura.
18:10Prije 6 h12.01.2026
Nakon Thompsonove poruke iz Žatike o mogućem nastupu u pulskoj Areni, reagirao je pulski gradonačelnik Peđa Grbin poručivši da, dok je on na čelu grada, do koncerta u gradskim prostorima neće doći.
16:41Prije 8 h12.01.2026
Ako se reguliraju dječji baloni, moraju se regulirati i trenažni letovi Zahtjev za zakonsko uređenje trenažnih letova iznad grada Pule.
13:29Prije 11 h12.01.2026
Važan iskorak ostvaren je odlukom Istarske županije donesenom na sjednici Županijske skupštine 15. prosinca 2025. godine, kojom se u drugom polugodištu školske godine 2025./2026. uvodi županijsko sufinanciranje prijevoza srednjoškolaca, a u čijoj je to i nadležnosti.
18:31Prije 1 d11.01.2026
Općina Sveti Petar u Šumi prva je i zasad jedina u Hrvatskoj koja je s početkom nove godine uvela demografsku mjeru „Nona – nono servis“, kojom bakama i djedovima koji čuvaju unuke predškolske dobi isplaćuje 200 eura mjesečno.
06:20Prije 1 d11.01.2026