Ujedinjenje za promjene: SDP, HSS i GLAS sklopili koaliciju i podržali Radolović za novu županicu
Predstavnici stranaka naglasili su kako su upravo sinergija iskustva, znanja i političke dosljednosti temelj za izgradnju snažne alternative dosadašnjoj vlasti u Županiji.
U Kršanu je potpisan koalicijski sporazum između SDP Istarske županije, HSS-a Istarske županije i stranke GLAS Istarske županije, kojim se potvrđuje zajednički izlazak na predstojeće županijske izbore u Istarskoj županiji.
Koalicija je podržala Sanju Radolović (SDP) kao zajedničku kandidatkinju za županicu Istarske županije i kandidata za zamjenika župana Zorana Karlića (SDP).
Radolović je poručila kako vjeruje da je došlo vrijeme da Istarska županija dobije svoju prvu županicu.
20:02Prije 188 d10.02.2025
“Ova koalicija temelji se na zajedničkim vrijednostima – socijalnoj pravednosti, transparentnosti, održivom razvoju i ravnomjernom razvoju svih dijelova Istre. Naš cilj je moderna, otvorena i solidarna Istra u kojoj se svaka osoba osjeća ravnopravno i uključeno”, izjavila je Sanja Radolović prilikom potpisivanja sporazuma.
Predstavnici stranaka naglasili su kako su upravo sinergija iskustva, znanja i političke dosljednosti temelj za izgradnju snažne alternative dosadašnjoj vlasti u Županiji.
“Istra zaslužuje novu energiju, poštene i sposobne ljude. Vjerujemo da upravo u Sanji Radolović i Zoranu Karliću građani mogu prepoznati iskrene predstavnike te promjene”, poručili su čelnici SDP-a, HSS-a i GLAS-a.
Nasukani gliser koji je nakon sudara završio u obalnom zidu luke Valdibora u Rovinju večeras je uspješno izvađen iz mora, a akciju su proveli djelatnici Lučke uprave uz pomoć rovinjskih vatrogasaca i vučne službe.
Istra u rujnu postaje središte održivih praksi – kroz projekt ISTRIANgreenTABLE – Istarski zeleni stol u Svetvinčentu i Ankaranu održat će se dva prekogranična festivala koji povezuju zajednice, promiču zelenu tranziciju i čuvaju kulturnu i prirodnu baštinu.
U rovinjskom akvatoriju dogodila se pomorska nesreća u kojoj su se sudarila dva broda s ukupno 11 osoba, među njima i djece, no srećom nitko nije teško ozlijeđen.
Općina Kanfanar do petka, 22. kolovoza, dijeli bonove za sufinanciranje školskog pribora učenicima OŠ Petra Studenca, i to u iznosu od 60 eura za niže te 70 eura za više razrede.
Policija je na kolniku Istarskog ipsilona A9 nedaleko Novigrada zaustavila i kontrolirala automobil slovenskih registracijskih oznaka kojim je upravljao 42-godišnji slovenski državljanin pod utjecajem alkohola od 2.71 promila.
„Već smo trideset i pet i više godina u tranziciji iz jednog u drugi politički sustav i vrijeme je da se sustav uredi“, rekao je Veić uz tvrdnju da se nama problemi samo gomilaju, umjesto da se rješavaju, pa imamo „beskrajno nepravičan mirovinski sustav“, u kojem su česte antinomije.
"Mi moramo biti lojalni, pristojni i suradljivi s drugima, ali gledati svoj interes i biti svjesni da je do Hrvatske stalo samo nama i nikom drugome“, poručio je predsjednik Milanović.