Peršurić: Nakon pet novih vrtića, krećemo u obnovu OŠ Poreč i DV Radost
Osim osnovnih i srednjih škola, Peršurić planira dovođenje visokoobrazovne institucije u Poreč, čime će grad postati centar obrazovanja i omogućiti mladima nastavak obrazovanja u vlastitom gradu.
Loris Peršurić nastavlja s predstavljanjem ključnih točaka svog izbornog programa za Poreč, a ovaj put fokusirao se na sport i obrazovanje, koje je, kako je istaknuo, temelj budućnosti grada. Kroz modernizaciju obrazovanja, Peršurić želi omogućiti mladim generacijama najbolje moguće uvjete za rast, razvoj i uspjeh, jer djeca i mladi predstavljaju ključnu snagu koja oblikuje budućnost Poreča.
„Nastavljamo s razvojem obrazovnog sektora, ulaganje u školstvo je ulaganje u našu budućnost. Poreč zaslužuje obrazovni sustav koji neće samo zadovoljiti osnovne potrebe, nego će postaviti standarde na višu razinu“, ističe Peršurić.
Peršurić planira dodjeljivati građevinske parcele za izgradnju obiteljskih kuća, ali i investirati u gradske stanove za dugoročni najam. Time se, kako navodi, mladima, obiteljima te deficitarnim kadrovima u zdravstvu i socijalnoj skrbi osigurava realna prilika za kvalitetan život u Poreču.
„Poreč je grad koji raste, ali pritom ostaje socijalno osjetljiv i orijentiran na sve generacije. IDS u Poreču godinama djeluje kao pokretač razvojnih inicijativa koje u središte stavljaju kvalitetu života svih građana, a posebno naših sugrađana treće životne dobi"
08:26Prije 71 d18.04.2025
Nakon što su u Poreču u proteklih nekoliko godina izgrađene dvije nove osnovne škole sa sportskim dvoranama te čak pet vrtića i jaslica ,a osvježila se i PŠ Nova Vas, Peršurić, kao prioritet za dalje najavljuje obnovu i modernizaciju postojećih obrazovnih objekata poput OŠ Poreč, DV Radost I ili TOŠ B. Parentin, potom i projektiranje treće osnovne škole u Novoj Vasi, čime će se osigurati dodatni kapaciteti i omogućiti kvalitetnije obrazovanje za sve učenike u ovom dijelu grada.
Također se planira osnivanje Srednje umjetničke škole, projekt koji će dati poseban doprinos kulturnoj baštini i umjetničkoj edukaciji u Poreču, jer će mladim talentima iz Umjetničke škole omogućiti priliku za daljnji razvoj i obrazovanje u području umjetnosti.
„Obnova škola, ulaganje u kvalitetu i opremu naših vrtića te pružanje najnovijih tehnoloških alata za učenike, omogućit će im lakši pristup znanju i bolju pripremu za budućnost“, rekao je Peršurić.
Foto: IDS
Osim osnovnih i srednjih škola, Peršurić planira dovođenje visokoobrazovne institucije u Poreč, čime će grad postati centar obrazovanja i omogućiti mladima nastavak obrazovanja u vlastitom gradu. Ovaj projekt usmjeren je na jačanje ponude u obrazovanju, čime će se i dalje povećavati atraktivnost Poreča za mlade talente, kao i za obitelji koje traže kvalitetne uvjete za odgoj i obrazovanje svoje djece.
Peršurić najavljuje i izgradnju učeničkog doma, što će omogućiti svim učenicima, posebno onima iz drugih gradova i naselja, da borave u našem gradu i obrazovanje obavljaju bez ikakvih prepreka. „Poreč mora biti grad koji ne samo da privlači mlade, nego im i omogućuje sve potrebne uvjete za rast i razvoj u svakom pogledu“, poručuje Peršurić.
Osim obrazovanja, sport je još jedan od iznimno važnih područja u kojima je Poreč i do sada postavljao vrlo visoku ljestvicu, a kako najavljuje Peršurić, u tom smjeru nastavlja se i dalje.
Naime, kako je najavio, planira se širenje sportskih sadržaja – od nogometnog kampusa NK Jadrana s novim terenima, preko projektiranja bazena, do obnove dvorana Veli Jože i Palestra, a kroz financiranje trenera i stručnjaka te nabavu opreme dodatno planira jačati klubove i sportsku zajednicu Poreča.
„Kvalitetno obrazovanje, dobri uvjeti i mogućnost da se svako dijete u svojem gradu može baviti sportom kojim želi. Naš cilj je ulaganje u sustave koji našim najmlađim generacijama omogućuju najbolju moguću perspektivu za rast, razvoj i uspjeh u našem gradu. Djeca su naša budućnost, budućnost ovoga grada, a jednako podržavamo i sve koji rade s njima – od odgojitelja do trenera“, zaključio je Peršurić.
Naziv “Na licu mjesta” odnosi se na nastanak radova prilagođenih ovom prostoru, uključujući i impresivan pogled na stari grad Rovinj i more. Središnji rad, “Kompozicija”, prostorna je instalacija nastala kombiniranjem recikliranih materijala i klavira zatečenog u prostoru.
Koktel od pjenušavog vina ili prosecca, sirupa od bazge i mineralne s dodatkom limuna ili limete te listićima mente, zbog sličnih sastojaka podsjeća na kubanski klasik Mojito, koji je jedan od najpopularnijih ljetnih koktela, ili pak na kakav cider.
Nastavak 5. Bembo Festa slijedi 9. srpnja, kad je na Trgu Tomaso Bembo na programu predstava za djecu „Priče za laku noć” Marka Bakulina, iz produkcije Uo Dad, slijedi 10. srpnja na istom mjestu gostovanje Teatra Gala s predstavom Daria Foa „Otvoreni brak” redatelja Đure Roića.
Grb Grada Rovinja dodjeljuje se kao nagrada za životno djelo, Plaketa se dodjeljuje trgovačkim društvima, obrtima, ustanovama i drugim pravnim osobama za postignute izvanredne rezultate i osobite uspjehe u radu, a Medalja se dodjeljuje pojedincima za izvanredne osobne rezultate i osobite uspjehe.
Najbolji sportaši natječu se na stazi dugoj 100 kilometara uz predivni Raški zaljev, gdje će snaga, izdržljivost i povezanost jahača i konja odlučiti tko će biti prvak Balkana 2025. godine.
Kako navode, digitalna platforma „e-mjesni odbori“ razvijena je isključivo kao dodatni, suvremeni alat za komunikaciju između građana i gradske uprave s ciljem bržeg i neposrednijeg prikupa prijedloga i inicijativa građana u poboljšanju prometne i komunalne slike kvartova.