Užas u Puli! Napadnuti muškarac i žena u stanu, policija traga za počiniteljima
Oštećeni su u događaju zadobili zasad neutvrđene tjelesne ozljede. Policijski službenici provode kriminalističko istraživanje i intenzivno tragaju za počiniteljima.
IstraIN
6 Listopad 2025 I 11:36
Foto: Igor Kralj/PIXSELLIlustracija
Pulska policija je 5. listopada oko 12.30 sati zaprimila dojavu kako je u stanu u Stiglichevoj ulici u Puli više osoba fizički napalo 50-godišnjaka i 48-godišnjakinju koja je pokušala spriječiti napad.
Oštećeni su u događaju zadobili zasad neutvrđene tjelesne ozljede.
Njega se sumnjiči da je 14. rujna oko 21.40 u Vernalskoj ulici u Puli fizički nasrnuo na zdravstvenu djelatnicu koja mu je pokušala pružiti pomoć i pritom ju lakše ozlijedio.
Pulska policija je dovršila kriminalističko istraživanje nad 59-godišnjakom i utvrdila sumnju da je počinio kazneno djelo prisila prema zdravstvenom radniku.
12:44Prije 82 d19.08.2025
Policijski službenici provode kriminalističko istraživanje i intenzivno tragaju za počiniteljima.
U Dnevnom boravku Rojca otvorena je izložba Bojana Šumonje „Mala bara, puno Krokodila“, koja novim slikarskim i prostornim radovima propituje kontrolu, otuđenje, konzumerizam i društvenu tjeskobu.
Istarsko narodno kazalište u Puli za Noć kazališta 15. studenoga pripremilo je nekoliko događaja: U Dvorani Ciscutti gostuje Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca iz Rijeke s predstavom “Tri sestre, ja”, te izložbu Siniše Ilića “Probni studio” u Galeriji Vincent iz Kastva
Autorice koje zauzimaju važno mjesto na talijanskoj kulturnoj i literarnoj sceni u sajamskom programu Storie italiane predstavljaju se zahvaljujući partnerstvu Sajma s Talijanskim institutom za kulturu u Zagrebu, Zajednicom Talijana Pula i Talijanskom unijom.
Policijski službenik (26) iz Pule, izvan službe, u petak, 7. studenoga je iz službenog pištolja pucao u zrak, potom u vožnji prijetio 43-godišnjem kolegi te je uhićen i udaljen iz službe, dok se 33-godišnji suvozač sumnjiči da mu je pomagao prikriti tragove.
Policija je u subotu, 8. studenoga na državnoj cesti D303 Rovinj – Rovinjsko Selozaustavila 62-godišnjaka s 1,98 promila alkohola. Isključen je iz prometa i zadržan do otrježnjenja, a slijedi mu 1.240 € kazne i šest mjeseci zabrane vožnje B kategorije.
U petak u Ulici Aleja 30. svibnja u Rovinju uz prijetnju pištoljem otuđen je novac od 42-godišnje djelatnice pravne osobe iz Rovinja koja je obavljala poslove skupljanja otpada.