Vikend na istarskim cestama: 271 prekršaj, najpijaniji vozač imao 1.84 promila

Tijekom proteklog vikenda istarska policija zabilježila je šest prometnih nesreća i čak 271 prekršaj, a među vozačima je izdvojen 34-godišnjak koji je upravljao automobilom s 1.84 promila alkohola u krvi.

IstraIN

1 Prosinac 2025 I 14:31

Vikend na istarskim cestama: 271 prekršaj, najpijaniji vozač imao 1.84 promila
IstraIN

Tijekom vikenda od 28. do 30. studenoga na području Policijske uprave istarske evidentirano je šest prometnih nesreća, među kojima jedna s ozlijeđenim osobama i pet s materijalnom štetom. U nesrećama su dvije osobe lakše ozlijeđene.

Policijski službenici kontrolirali su ukupno 465 vozila i vozača, a iz prometa su isključili 27 vozača i tri vozila. Utvrđeno je 271 prometnih prekršaja.

Najviše ih se odnosilo na nepropisnu brzinu, čak 119 prekršaja, zatim na nekorištenje sigurnosnog pojasa (25 prekršaja), upravljanje vozilom pod utjecajem alkohola (23 prekršaja) te korištenje mobitela za vrijeme vožnje (13 prekršaja). Ostalih prekršaja evidentirano je 91.

Najavljeni pojačani noćni nadzor, koji je Postaja prometne policije Pula provela sa subote na nedjelju, posebno je bio usmjeren na kontrolu alkohola i droga kod vozača. Alkotestirana su 52 vozača, a ukupno je utvrđeno 17 prekršaja, od čega 12 zbog vožnje pod utjecajem alkohola.

Najveća izmjerena koncentracija alkohola zabilježena je 30. studenoga oko 1.50 sati u Japodskoj ulici u Puli, gdje je 34-godišnji vozač iz Rijeke upravljao automobilom s 1.84 promila alkohola u krvi. Kako bi se spriječilo daljnje ugrožavanje sigurnosti prometa, vozač je smješten u posebne prostorije do prestanka djelovanja alkohola.

Zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, izrečena mu je novčana kazna od 1.320 eura te zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca.