Gužve za Praznik rada: Policija za vikend pojačava nadzor na cestama diljem Istre
Zbog produženog vikenda i Praznika rada očekuju se velike gužve na istarskim prometnicama, a policija najavljuje pojačane kontrole.
IstraIN
1 Svibanj 2026 I 07:47
Foto: IstraIN
Kako će brojni građani iskoristiti produženi vikend i Međunarodni praznik rada za putovanja, a najavljene su i povoljne vremenske prilike, policija će tijekom vikenda, radi smanjenja prometnih nesreća i stradavanja u prometu, provoditi pojačane aktivnosti.
Najveći intenzitet prometa očekuje se u četvrtak poslijepodne, a gužve se očekuju i tijekom nedjelje, i to na granici sa Slovenijom, na tunelu Učka, Istarskom ipsilonu te na svim većim prometnicama koje vode prema gradovima na obali.
Istarska policija u subotu će provoditi pojačani nadzor vozača motocikala i mopeda diljem županije. Razlog su zabrinjavajuće brojke s istarskih cesta – ove godine u nesrećama motociklista poginule su dvije osobe, a deseci su ozlijeđeni.
Na području Policijske uprave istarske tijekom proteklog vikenda evidentirano je sedam prometnih nesreća, od kojih jedna s ozlijeđenom osobom. Policija je u pojačanom nadzoru prometa zabilježila ukupno 128 prometnih prekršaja, a najviše se odnosilo na prebrzu vožnju i nekorištenje sigurnosnog pojasa
18:31Prije 39 d18.05.2026
Policijska uprava istarska stoga će, kako bi se osiguralo što sigurnije i protočnije odvijanje prometa, osigurati dovoljan broj policijskih službenika koji će pojačanim mjerama i aktivnostima osigurati nesmetano odvijanje cestovnog prometa te koji će ciljano postupati prema sudionicima u prometu koji iskaču iz redovnog prometnog toka ili grubo krše prometne propise.
Mladim obiteljima u Istri sve je teže doći do vlastitog doma, a visoke cijene nekretnina i snažan turistički pritisak stanovanje na obali pretvaraju u luksuz. Upravo zato Rovinj kreće u novi POS projekt s 24 stana, s ciljem zadržavanja mladih u gradu.
Komorni zbor Rubino ugostio je vokalnu skupinu Equivoci, a publika je u crkvi sv. Franje uživala u programu koji je spojio sakralnu glazbu, klasiku i suvremene zborske skladbe.
Ovaj čitateljski punkt već je tradicionalno smješten uz recepciju, dostupan svima te je nastavak višegodišnje suradnje s ciljem promocije knjižnice, knjige i čitanja te dodatne ponude posjetiteljima otoka.
Ono što je krenulo skromno 1954. godine s tek 15 zaposlenih i 45 kreveta u hotelu Jadran, kroz desetljeća je izraslo u turističkog diva koji je oblikovao identitet Rovinja.
Od 27. lipnja do 5. srpnja Bale će ugostiti 15. izdanje međunarodnog glazbenog festivala Bale-Valle Armonica. Posjetitelje očekuje devet dana koncerata, međunarodno gitarističko natjecanje i nastupi glazbenika iz više zemalja.
Pulska prometna policija noćas je u Rizzijevoj ulici zaustavila 36-godišnjeg makedonskog državljanina koji je vozio pod utjecajem alkohola iako mu je već bila izrečena zabrana upravljanja vozilima B kategorije.
Policija je naknadno utvrdila detalje prometne nesreće koja se dogodila 16. lipnja kod mjesta Rajki, a u kojoj je teško ozlijeđen 48-godišnji državljanin Sjeverne Makedonije nakon prevrtanja teretnog vozila.
Policija traga za nepoznatim počiniteljem koji je u četvrtak provalio u nekoliko plovila privezanih u sportskoj lučici na području Pule. Vlasnicima je pričinjena materijalna šteta od nekoliko stotina eura.
Muškarac je ušetao u trgovinu u Puli s pištoljem zataknutim za pojas i izazvao strah među građanima, no policija je ubrzo utvrdila da se radilo o plastičnoj replici.
Pulska prometna policija sankcionirala je još jednog maloljetnika te mu oduzela električni romobil nakon što je utvrđeno da je njime opasno ugrožavao sigurnost u prometu, vozeći velikom brzinom, na jednom kotaču i pritom prevozeći putnika.
U požaru koji je jučer ujutro izbio u Antoncima kod Poreča lakše je ozlijeđeno dijete, a prema prvim informacijama do vatre je došlo nakon što je zapaljena svijeća u kombinaciji sa zapaljivom tekućinom izazvala požar u prostoru.
U prvih pet mjeseci ove godine istarska policija evidentirala je 56 kaznenih djela povezanih s drogom, prijavila 250 osoba i zaplijenila više kilograma opojnih sredstava, što potvrđuje rast ovog oblika kriminala.
Na rtu Rt Kamenjak teško je ozlijeđena 26-godišnja Talijanka nakon što je prilikom skoka sa stijene visoke osam metara izgubila pravac i snažno udarila leđima o površinu mora.