Na Jadranu narasle cijene stanova za 15,9%!
Kako rastu cijene stambenih objekata u Hrvatskoj otkriva Državni zavod za statistiku.
13:11Prije 317 d10.01.2025
Cijene stanova i kuća u Hrvatskoj u drugom tromjesečju 2025. nastavile su snažan rast – u odnosu na prvo tromjesečje više su za 4,4 posto, a u usporedbi s prošlom godinom čak 13,2 posto, pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku.
Cijene stambenih objekata u Hrvatskoj nastavile su uzlazni trend i u drugom tromjesečju 2025. godine. Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, u odnosu na prvo tromjesečje ove godine cijene su u prosjeku više za 4,4 posto, dok su u usporedbi s istim razdobljem lani porasle za čak 13,2 posto.
Novi stanovi i kuće u odnosu na početak godine poskupjeli su za 1,5 posto, a na godišnjoj razini za 11 posto. Još veći skok bilježe postojeći objekti – u odnosu na prvo tromjesečje cijene su porasle za 5,2 posto, a u usporedbi s drugim tromjesečjem prošle godine za čak 13,7 posto.
Kako rastu cijene stambenih objekata u Hrvatskoj otkriva Državni zavod za statistiku.
13:11Prije 317 d10.01.2025
Rast cijena zahvatio je sve regije. U drugom tromjesečju ove godine u odnosu na prvo, cijene su u Zagrebu porasle za 3,3 posto, na Jadranu za 5,1 posto, a u kontinentalnom dijelu zemlje bez Zagreba za 5,6 posto.
Na godišnjoj razini, cijene u Zagrebu su više za 12,2 posto, na Jadranu za 12,3 posto, dok su u ostalim dijelovima Hrvatske skočile za impresivnih 18,2 posto.
Statistika potvrđuje da rast cijena nekretnina u Hrvatskoj ne jenjava, a najveće promjene sve se više bilježe izvan glavnog grada i obale, u kontinentalnim dijelovima zemlje
„Pokrenuli smo inicijativu o tome da se naše zemlje međusobno udruže kako bi priču o održivom razvoju turizma podignuli snažno na razinu cijelog Mediterana te se još čvršće zajednički pozicionirali na turističkoj karti svijeta“, zaključio je ministar Tonči Glavina.
07:15Prije 17 h23.11.2025
"Upravo projekti koji spajaju tehnologiju i turizam, potvrđuju našu opredijeljenost u praćenju globalnih trendova i pozicioniranju Hrvatske kao moderne, kreativne i inovativne destinacije“, izjavio je direktor HTZ-a Kristjan Staničić.
17:23Prije 1 d22.11.2025
''Navike kupaca brzo se mijenjaju, stoga trgovci trebaju prilagoditi ponudu kako bi odgovorili na zahtjeve modernog potrošača“, poručila je Maja Bogović, direktorica Sektora za trgovinu HGK.
15:12Prije 1 d22.11.2025
Medijalna neto plaća za rujan 2025. iznosila je 1 260 eura, što je u odnosu na kolovoz 2025. više za 1,2%, a u odnosu na isti mjesec prethodne godine za 11,6%.
07:15Prije 1 d22.11.2025