ZANIMLJIVO I DRUGAČIJE: 'Nona – nono servis' - službena nova potpora obiteljima u Svetom Petru u Šumi
Ovom mjerom Općina dodatno jača obiteljsku podršku i nudi fleksibilno rješenje skrbi za najmlađe.
17:45Prije 12 min08.01.2026
U Novom Vinodolskom večeras je održano proglašenje rezultata istraživanja Jutarnjeg lista, portala Gradonačelnik.hr i agencije Ipsos, na kojem su ponovno trijumfirali istarski gradovi.
Naime, na dodjeli su Rovinj i Labin proglašeni najboljim srednjim gradovima u Hrvatskoj.
Rovinju je nagrada dodijeljena u kategoriji 'Kvaliteta života', a koja je uručena gradonačelniku Marku Paliagi, dok je najboljim srednjim gradom u kategoriji 'Obrazovanje, mladi, demografija i socijalna politika' proglašen Labin ispred kojeg je nagradu preuzeo gradonačelnik Valter Glavičić.
Istarskom županu Borisu Miletiću uručeno je priznanje za Istarsku županiju u kategoriji Key Q+: Kultura i turizam kao ključevi kvalitete za prekogranični razvoj Italije i Hrvatske.
Podsjetimo, brojni istarski gradovi i ove godine su se našli u prestižnom društvu najboljih gradova u Hrvatskoj u poznatom istraživanju Jutarnjeg lista, portala Gradonačelnik.hr i agencije Ipsos.
I ove smo godine proglašeni najboljim srednjim gradom u Hrvatskoj po kvaliteti života. Još smo jednom dokazali da nismo prvaci samo u turizmu te da unatoč uspjehu u tom sektoru nismo zapostavili ostala područja javnog života. Rovinj-Rovigno je također ušao u finale kategorija najboljeg grada u gospodarstvu te demografiji i socijalnoj politici. Još jednom hvala svima koji svakodnevno doprinose razvoju našeg grada te čestitam svim ostalim gradovima finalistima i pobjednicima, a posebno našim istarskim gradovima koji su zasluženo dominirali u svim kategorijama" rekao je Paliaga.
Zadovoljstvo nije skrivao ni njegov labinski kolega Valter Glavičić koji je također čestitao svim Labinjankama i Labinjanima.
"Grad Labin unatoč ovim teškim i izazovnim vremenima zadržao je maksimalnu razinu socijalne politike i uključenosti. To dokazuju i brojne covid mjere koje je naš grad od samog početka COVID krize poduzeo, kao i ulaganja u socijalnu politiku i mlade" rekao je Glavičić.
Uz Labin i Rovinj finalist u čak tri kategorije bio je i Grad Poreč, što uz brojne manje gradove svrstava Istru u sam vrh najboljih gradova u Hrvatskoj.
Podsjetimo, spomenutim istraživanjem 34 gradova borilo se za titulu u 5 kategorija, obrazovanje i mladi, gospodarstvo, kvaliteta života i najveći napredak.
Prema procjenama, u Istri je tijekom blagdana boravilo oko 50 tisuća gostiju, no brojke često ne odražavaju stvarni život na terenu.
06:45Prije 11 h08.01.2026
Prema prvoj procjeni, usluge i dalje najviše pogurale godišnji rast cijena, dok su energija i hrana u odnosu na studeni pojeftinile.
14:55Prije 1 d07.01.2026
Odlične rezultate hrvatski turistički sektor ostvario je i tijekom prosinca u kojem je realizirano 450 tisuća dolazaka i 1,1 milijun noćenja, što u odnosu na prosinac 2024. predstavlja rast od 7 posto u dolascima i 7 posto u noćenjima.
14:00Prije 1 d07.01.2026
Hrvatska pruža autentične doživljaje tijekom cijele godine, povezanost s baštinom i iskustva koja turisti dugo pamte, a upravo takve sadržaje traže suvremeni putnici.
20:28Prije 1 d06.01.2026
Ostavite komentar