Fažanci svoju rivu posvetili maestru Antoniju Smaregli

IstraIN

4 Lipanj 2019 I 10:11

Fažanci svoju rivu posvetili maestru Antoniju Smaregli

Staza od Fažane prema Peroju uz plažu Badel, kojom je svojedobno šetao veliki skladatelj Antonio Smareglia, rođen u Puli, odnedavno je obogaćena s pet klupa, odnosno skulptura s audio-vizualnim te svjetlosnim efektima u čast 90. obljetnice umjetnikove smrti i 165 godina od njegova rođenja.

U programu otvaranja Šetnice sudjelovali su Akademski mješoviti zbor Muzičke akademije u Puli uz Branka Okmacu na klavijaturama te dirigentom Domenicom Briški, studenti  Fakulteta za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije – Facoltà di studi disciplinari, italiani e culturali  Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli te studenti Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci.

Umjetnički program završio je suvremenom reintrepetacijom glazbe Antonija Smareglie u izvedbi Simonea Mocennija, Vedrana Šilipetara i Livija Morosina. 

Autori skulptura su Rino Banko, Liberta i Marin Mišan, Marko Človek, Simone Beck Mocenni i Vedran Šilipetar, 

Ostavite komentar