
Pijanist Andrea Furlan nastupit će na Ljetnoj pozornici ''Vlado Benussi'' u Rovinju
Ovaj koncert donosi publici nezaboravnu glazbenu večer ispunjenu emotivnim interpretacijama i tehničkom virtuoznošću. Ulaz je slobodan.
21:45Prije 7 h10.08.2025
Veliki Kinder Sport turnir u košarci Plazma Sportskih igara mladih održat će se 16. lipnja u Školsko-gradskoj sportskoj dvorani u Pazinu
Turnir će započeti u 15 sati, a sve zainteresirani mogu se prijaviti na na web stranici Plazma Sportskih igara mladih: http://prijava.igremladih.org/ ili direktno na dan turnira u dvorani.
Prijave su besplatne i slobodne za sve zainteresirane igračice i igrače koji ulaze u jednu od dvije kategorije: 2003. godište i mlađi (u muškoj i ženskoj konkurenciji) i 2005. godište i mlađi (muška konkurencija).
Ekipa se sastoji od najviše 4 igrača, a utakmica može početi ako svaka ekipa u polju ima po 3 igrača.
Vrijeme jedne utakmice nije ograničeno. Igra se dok se ne postigne potreban broj koševa (11 koševa za djevojke i 11 koševa za mladiće).
Pobjednici turnira plasirat će se na državnu završnicu Plazma Sportskih igara mladih koja će se održati u kolovozu u Splitu.
Plazma Sportske igre mladih, sportsko-edukativni projekt za djecu i mlade u 2019. godini održava se po 23. puta i to u kontinuitetu od 1996. godine. U središtu svih proteklih godina djelovanja Plazma Sportskih igara mladih su osnovnoškolci i srednjoškolci. Cilj im je da kroz druženje i sport promiču zdrav pristup životu i pozitivne socijalne vrijednosti kao alternativu svim negativnim činiocima današnjice.
Plazma Sportske igre mladih su najmasovnija amaterska sportska manifestacija u Europi koja pruža priliku djeci osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta da potpuno besplatno od ožujka do kolovoza sudjeluju u vrhunsko organiziranim natjecanjima u 10 sportova (mali nogomet, Kinder turnir u košarci, HEP turnir u rukometu, odbojka, Hrvatska pošta Cup u tenisu, stolni tenis, HPB turnir u odbojci na pijesku, šah, graničar i atletika). Igre se trenutno održavaju u 3 zemlje – Hrvatska, Bosna i Hercegovina i Srbija, s namjerom širenja u još veći broj zemalja.
U proteklih 23 godine Plazma Sportske igre mladih okupile su preko 1.500.000 djece i mladih.
Sve najbolje od Plazma sportskih igara mladih možete pratiti na stranici Igara: www.igremladih.hr , Facebooku- Plazma Sportske igre mladih i instagramu.
Jedna od najdugovječnijih i najvećih fešti u Istri bogatim programom privlači u Vodnjan brojnu publiku iz svih istarskih krajeva, kao i turiste, a izbor glavnog izvođača i ove se godine pokazao kao pun pogodak.
18:22Prije 10 h10.08.2025
Programi su prilagođeni potrebama tržišta rada te obuhvaćaju različita zanimanja, stručna osposobljavanja i usavršavanja.
17:23Prije 11 h10.08.2025
Na osam lokacija u Istarskoj županiji uginulo je oko 60 ovaca od bolesti plavog jezika. Ovo su preporuke!
16:15Prije 12 h10.08.2025
Na javni poziv mogu se prijaviti pružatelji ugostiteljskih usluga u domaćinstvu koji imaju službeni status domaćina prema važećim zakonima.
14:08Prije 14 h10.08.2025
Zabrana prometa za teretna vozila najveće dopuštene mase iznad 7,5 tona na pojedinim državnim cestama u Istri i priobalju.
12:30Prije 16 h10.08.2025
Treći ovogodišnji toplinski val zahvatio je Hrvatsku, a Izidor Pelajić upozorava da su oni sve češći i izraženiji te da se taj trend može očekivati i u budućnosti.
11:32Prije 17 h10.08.2025
Na današnji dan, 10. kolovoza obilježava se Dan općine Sveti Lovreč i proslava blagdana zaštitnika mjesta, svetog Lovre, odnosno Lovrečeve.
11:06Prije 17 h10.08.2025
Bonovi će se moći preuzeti u Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Kanfanar u periodu od 12. do 22. kolovoza!
07:15Prije 21 h10.08.2025
Ostavite komentar