Vojska podiže šatore ispred zagrebačkog KBC-a

IstraIN

9 Listopad 2020 I 14:52

Vojska podiže šatore ispred zagrebačkog KBC-a

Kako upravo prenosi Telegram.hr, Hrvatska vojska postavlja šatore ispred Kliničkog bolničkog centra Zagreb, a objavilo je to i Ministarstvo obrane. 

Riječ je o tri grijana šatora iz Ekspedicijskog kampa koji će poslužiti kao potpora KBC-u, odnosno za potrebe obavljanja trijažnih postupaka u vrijeme trajanja pandemije koronavirusa, priopćili su iz MORH-a.

Šator postavlja dvadeset pripadnika Bojne za opću logističku potporu Zapovjedništva za potporu, uz pomoć dva šlepera, viličara i dva kombija.

Zapovjednica Satnije za usluge Bojne za opću logističku potporu Zapovjedništva za potporu Hrvatske vojske poručnica, Barbara Lenkić, podsjetila je kako je Hrvatska vojska, pored Kliničkog bolničkog centra Zagreb, dosad postavila vojne šatore ispred Kliničke bolnice Dubrava – Zagreb, Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice – Zagreb, Klinike za infektivne bolesti Dr. Fran Mihaljević – Zagreb, Opće bolnice Šibenik, Opće bolnice Zadar i Kliničkog bolničkog centra Split, ističu iz MORH-a.

Tijekom najtežeg razdoblja proljetnog dijela pandemije ispred KBC-a Dubrava podignut je čitav ekspedicijski kamp kapaciteta 270 kreveta za prihvat oboljelih pacijenata.

Ispred KBC-a Split postavljena su dva šatora početkom rujna, i to na zahtjev bolnice.

U svakom od tih šatora je po deset kreveta koji služe prvenstveno za smještaj pacijenata koji čekaju rezultate testiranja.

Ostavite komentar