Na adresu rovinjske OŠ 'Jurja Dobrile' stiglo još jedno međunarodno priznanje

IstraIN

20 Listopad 2020 I 09:16

Na adresu rovinjske OŠ 'Jurja Dobrile' stiglo još jedno međunarodno priznanje

Prošlog je tjedna na adresu Osnovne škole Jurja Dobrile Rovinj iz Centralne službe za podršku eTwinningu iz Brisela stigla i formalna potvrda da je ova rovinjska škola među 59 osnovnih škola dobila status eTwinning škole za razdoblje 2020.-2021. što predstavlja veliko postignuće eTwinning tima u ovoj školi.

Riječ je o priznanju kojim se od 2017. godine nagrađuju škole u znak  priznanja i nagrade za sudjelovanje, predanost i posvećenost eTwinningu u područjima kao što su digitalna praksa, praksa eSigurnosti, inovativni i kreativni pristupi pedagogiji, promicanje stalnog stručnog usavršavanja osoblja te promicanje praksi za suradnju u učenju među osobljem i učenicima.

eTwinning je zajednica odgojno-obrazovnih djelatnika iz predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola koja djeluje putem sigurne platforme kojoj mogu pristupiti djelatnici odgojno-obrazovnih ustanova čiju registraciju odobri Nacionalna služba za potporu eTwinningu.

Namijenjen je međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole te služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja te rad na zajedničkim virtualnim projektima.

H:HPSCANSscan0073.jpg

Učitelji ove rovinjske  škole članovi su eTwinning zajednice još od 2017. godine koji svake godine s učenicima provode mnoge zanimljive i poučne projekte i aktivnosti. Takvim načinom rada razmjenjuju iskustva i upoznavaju učenike i učitelje iz drugih hrvatskih škola i drugih europskih zemalja s ciljem međusobne suradnje i vršnjačkog učenja. eTwinning aktivnosti uklopljene su u sve postojeće Erasmus+ projekte škole, a trenutno ih se u školi aktivno provodi desetak. 

Za dobivanje oznake eTwinning škole Škola se prijavila prošle godine nakon provedbe dvaju vrlo uspješnih projekata pod imenom Country from the box i Upoznajmo Hrvatsku! Putem tih projekata učenici su s 22 europske i 10 hrvatskih škola međusobno razmjenjivali kulturološke kutije naše regije i zemlje te na taj način učili o kulturnim, prirodnim, jezičnim posebitostima Hrvatske, Estonije, Francuske, Španjolske, Litve, Latvije, Portugala, Italije, Slovenije i mnogih drugih zemalja, uz upoznavanje s glazbom, plesom, gastronomijom i baštinom svake od njih. 

Upravo je  početkom rujna u školski hol postavljena velika zidna tapeta kao rezultat navedenih projekata na kojoj su predstavljena najznačajnija prirodna i kulturna dobra naše zemlje. O njima su učenici učili istražujući dobivene kutije iz partnerskih škola, a sada služi kao važan izvor znanja za učenike razredne nastave koji kroz kurikulum prirode i društva usvajaju prikaza ni nastavni sadržaj.

Obzirom na trenutnu situaciju u kojoj se nalazimo, nesumnjivo je da će se s kolegama i vršnjacima u inozemstvu i u budućnosti surađivati putem eTwinninga učeći i razmjenjujući tako svoja iskustva kroz virtualne projekte.

Ostavite komentar