Ovogodišnji Dani različitosti - koje organiziraju Dječji vrtić Pula, Dječji vrtić „Mali svijet“ i Dnevni centar za rehabilitaciju Veruda Pula u suorganizaciji s Gradom Pula-Pola i Gradskom knjižnicom i čitaonicom Pula - bit će obilježeni okruglim stolom pod nazivom: Mentalno zdravlje – a gdje smo mi? - Podrška očuvanju mentalnog zdravlja u sklopu rane intervencije.
Okrugli stol bit će održan u utorak, 21. ožujka 2023. od 18 sati u dvorani Gradske knjižnice i čitaonice Pula (Kandlerova 39).
Na okruglom stolu sudjeluju: Ana Koroman Runko, psiholog, i Gordana Pajca Grbin, edukacijski rehabilitator iz Dječjeg vrtića Pula, Irena Brajković, psiholog savjetnik, Sanja Čagalj Huber, edukacijski rehabilitator mentor, i Azra Glavić, odgojitelj savjetnik, iz Dječjeg vrtića "Mali svijet", Marinela Pincan Šimić, psiholog, Valentina Butković, psiholog, Manuela Afrić Balek, edukacijski rehabilitator, i Tanita Perčić, psiholog, iz Dnevnog centra za rehabilitaciju Veruda Pula te Tijana Živko, prof. i mag. bibl., iz Gradske knjižnice i čitaonice Pula.
Možemo li pružiti adekvatnu podršku i brinuti o potrebama djece s teškoćama u razvoju ukoliko ne osluškujemo mentalno zdravlje dionika tog procesa? Zašto je važno i na koji način pružati podršku odgajatelju kao važnom suputniku u razvojnom putovanju djeteta s teškoćama u razvoju? U kojim sve smjerovima djelujemo na očuvanje mentalnog zdravlja roditelja djece s teškoćama u razvoju i zbog čega je element podrške roditeljstvu neizostavan dio rane intervencije?
O ovim i sličnim pitanjima raspravljat će se na okruglom stolu iznoseći primjere iz prakse kojima se osiguravaju očuvanje mentalnog zdravlja svih uključenih u pružanje podrške djetetu u sklopu rane intervencije.
Malo dijete traži neodložan odgovor iz svoje okoline prije svega od svojih roditelja i odgajatelja. Vodeći računa o mentalnom zdravlju osoba iz djetetovog okruženja stvaramo socijalnu mrežu koja će poduprijeti cjelokupni razvoj djeteta s teškoćama.
Ostavite komentar