U Gradskoj radionici u Puli u subotu 30. rujna s početkom u 19:30, u ovogodišnjem četvrtom Art Forumu gostuje talijanski kompozitor i glazbenik Claudio Cojaniz – virtuoz na klaviru, zaljubljenik u jazz i blues.
Od V.-VI. st. pr. Kr. pa nadalje glazba je, na Zapadu i na Istoku, doživjela radikalno različite sudbine.
Na Zapadu je prevladao koncept ritma (binarni ili trojni koji predlažu afrička kultura i Aristotel – Aristoksenus), dok je na Istoku prevladao koncept prostora (konfucijansko- taoističkog porijekla).
Svrha ovog Art Foruma biti će pokušati shvatiti kako i zašto se to dogodilo.
Glazba je metafora društvene situacije i nameće se potreba za međusobnim razumijevanjem i suradnjom.
U razgovoru s umjetnikom sudjelovati će Anica Franjul, povjesničarka umjetnosti i glazbenica i Željko Brgles instruktor biharske škole joge. Razgovor moderira glazbenica Samanta Stell.
Razgovor moderira glazbenica Samanta Stell. Strastvenog temperamenta, u svojoj predanoj ljubavi prema glazbi, Claudio Cojaniz nije
samo svjedok svog vremena, nego je i svjedok života uopće.