Papreno kažnjeni i uhićeni motociklisti, policija poziva na oprez

IstraIN

15 Srpanj 2024 I 08:31

Papreno kažnjeni i uhićeni motociklisti, policija poziva na oprez

Policijski službenici Policijske postaje Umag s ispostavom Buje su 12. srpnja oko 13.25 sati u Dajli zaustavili moped kojim je prije stjecanja prava na upravljanje i pod utjecajem alkohola od 0.66 promila upravljao 29-godišnjak.

Također, kontrolom je utvrđeno da je mopedu isteklo važenje prometne dozvole. Vozač je uhićen i smješten u posebne prostorije policijske postaje. Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, 29-godišnjaku je izrečena novčana kazna u iznosu od 2.460 eura.

Pulska je prometna policija 12. srpnja oko 23.40 sati zaustavila motocikl, pulske registracijske oznake, kojim je prije stjecanja prava upravljanje upravljao 43-godišnjak. Vozač je uhićen i doveden u policijsku postaju.

Zbog njegove upornosti u činjenju prekršaja i zaštite opće sigurnosti, vozaču je privremeno oduzet motocikl te se protiv njega pokreće prekršajni postupak zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Ovdje smo pisali o broju nesreća koje uključuju vozače motocikala i savjete koje je izdala policija.

Foto: Ilustracija, PU istarska

Ostavite komentar