
U teškoj prometnoj nesreći u Bibićima poginula jedna osoba
U Bibićima se u utorak navečer dogodila teška prometna nesreća u kojoj je jedna osoba izgubila život.
20:40Prije 22 min18.02.2025
Usprkos neizvjesnoj sezoni koja je direktno vezana za situaciju oko koronavirusa, u baljanskom se kampu ‘Mon Perin’ i nadalje ulaže u kvalitetu. U pripremu sezone uložilo se 2,7 milijuna kuna.
-Investicije koje su u tijeku odnose se prvenstveno na izgradnji dviju solarnih elektrana, svaka snage 50 kW, odnosno postavljanje fotonaponskih panela na krovovima mobilnih kućica u zoni Colona, kaže Massimo Piutti, predsjednik Uprave dioničkog društva 'Mon Perin' d.d., dodajući da se ovim investicijama krenulo u jedan novi segment koji će biti nastavljen.
- U narednim godinama postepeno ćemo osiguravati našu samodostatnost po pitanju potrošnje električne energije, ali i promovirati se kao ekološki prihvatljivo područje koje doista skrbi o segmentu zaštite okoliša.
Jacuzzi uz mobilne kućice
Uz fotonaponske panele na krovovima mobilnih kućica, postavljaju se i novi jacuzziji.
-Dodatno smo uložili u sadržaje smještajnih objekata, odnosno do otvaranja kampa koje se najavljuje za 23. travanj, bit će postavljeno i trinaest dodatnih komada jacuzzija. Također, nastavljamo i s hortikulturnim uređenjem u zoni mobilnih kućica i samih parcela, kaže Piutti.
Na pitanje kakvu turističku sezonu očekuju, Massimo Piutti kaže da su u kampu zadovoljni s trenutnim bookingom.
-Vezano za očekivanja za sezonu, zadovoljni smo s trenutnim bookingom. Očekujemo da sezona bude bolja od prošlogodišnje, no kakva će ona doista i biti ovisit će o epidemiološkoj slici u našoj destinaciji, ali i situaciji na emitivnim tržištima, kaže Massimo Piutti. Uz primjedbu kako će sezona zasigurno krenuti nešto kasnije u odnosu na prošle godine poručuje i da je ključno da Istra ostane zelena, kako bi u trenutku pokretanja tržišta i mogućih putovanja bila prva opcija gostiju.
Riječ je o trenutno najvećoj investiciji u području socijalne skrbi Istarske županije, vrijednoj više od 10,6 milijuna eura, a koju zajednički financiraju Istarska županija i Grad Pula, u jednakim omjerima.
13:51Prije 7 h18.02.2025
"Ako o surađujemo zajedno u trokutu stabilnosti kojeg čine građani, lokalna zajednica i policija, koja je naš alat i koja će riješiti i taj slučaj kao i sve slične, možemo biti sigurni da ćemo uspješno riješiti svaki problem, naglasio je gradonačelnik Valter Glavičić.
13:38Prije 7 h18.02.2025
Čitanje brajice polako zamire s napretkom tehnologije koja omogućava slušanje knjiga i časopisa, no Udruga slijepih Istarske županije nastoji održati živom tradiciju čitanja Brailleovog pisma koje je gotovo 200 godina bilo temelj pismenosti i obrazovanja slijepih osoba u cijelom svijetu.
12:55Prije 8 h18.02.2025
Fizika je najpopularniji izborni predmet, prijavilo ju je gotovo 7000 učenika!
09:06Prije 11 h18.02.2025
Društvu psihologa Istre je iznimna čast najaviti više od 40 besplatnih aktivnosti u 7 dana diljem Istre.
08:46Prije 12 h18.02.2025
Zbog gripe ili komplikacija povezanih s ovom bolešću umrlo je tridesetak ljudi.
08:16Prije 12 h18.02.2025
Istra i okolna područja posljednjih dana svjedoče oštrom padu temperatura, pri čemu su brojne lokacije zabilježile vrijednosti ispod nule.
08:10Prije 12 h18.02.2025
Virtualni asistent pruža podršku za korištenje portala OSS Uređena zemlja te daje informacije o statusu zemljišnoknjižnog i katastarskog predmeta, kao i o nekretnini te promjenama na nekretninama provedenima u zemljišnim knjigama.
07:20Prije 13 h18.02.2025
Ostavite komentar