
Muškarac pao na stijenama na Kamenjaku, intervenirali vatrogasci i hitna pomoć
Nešto prije 10 sati policija je dobila dojavu o unesrećenoj osobi na rtu Kamenjak, nedaleko popularnog kafića.
12:34Prije 20 min03.07.2025
Mentori Ljetne jazz škole Hrvatske glazbene mladeži oduševili su prisutnu publiku svojim nastupom na Festivalu Jazz is Back! BP u Grožnjanu, a posebno polaznike škole koji su s pažnjom pratili virtuoznost renomiranih jazz glazbenika.
Luis Bonilla, Alex Sipiagin, Elvis Stanić, Karlheinz Miklin Jr., Lea Lovrenčić, Saša Nestorović, Joe Kaplowitz i Goran Rukavina, ukratko Grožnjan All Stars, prikazali su jazz glazbu u punom sjaju. Iznimna muzikalna ekspresivnost, nesputanost u glazbenom izražavanju, opuštenost, suradnja s publikom samo je fragment doživljaja kojeg su posjetitelji mogli iskusiti u pitoresknom istarskom gradiću.
Inače, Grožnjan svako ljeto pod okriljem Hrvatske glazbene mladeži postaje svjetsko mjesto susreta renomiranih jazz umjetnika i mladih talenata, a sinoć je na svojoj pozornici glazbeno ujedinio majstore jazza iz Amerike, Rusije, Hrvatske i Austrije.
Petak, 16. srpnja s početkom od 21:30 sati rezerviran je za nastup Zorana Predina
Uz fantastičan nastup Zorana Predina publika će uživati i u degustaciji maslinovog ulja grožnjanskih uljara Pucer i Černac jer se povezivanjem kulture i gastronomije ponajbolje može predstaviti bogata turistička ponuda gornje Bujštine.
Festival Jazz is Back! BP je COVID free te se u koncertnim večerima može uživati uz predočenje EU digitalne COVID potvrde, PCR ili brzog antigenskog testa. Brzo antigensko testiranje osigurano je na samoj lokaciji. Ulaznice na koncert se ne naplaćuju.
Grožnjan, grad umjetnika i mladih, uz polaznike Ljetne jazz škole HGM-a i Croatia Drum Campa od 19. srpnja ugostit će i sudionike Ethno Croatia kampa koji će uz vodstvo mentora produbiti svoja znanja o vlastitoj tradicijskoj glazbenoj kulturi, ali i o nasljeđu drugih kultura. Ethno Croatia je međunarodni kamp Jeunesses Musicales International (JMI), najveće međunarodne, neprofitne organizacije glazbenih mladeži. Hrvatska glazbena mladež, članica JMI-a, i ove će godine kroz Ethno Croatia ujediniti mlade glazbenike iz Belgije, Danske, Hrvatske, Švedske, Estonije, Španjolske, Finske, Jordana, Čilea, Engleske, itd.
Festival organiziraju Hrvatska glazbena mladež, Općina Grožnjan i Polivalentni kulturni centar Grožnjan uz podršku Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Turističke zajednice Istarske županije i brojnih partnera, a glavni sponzor je HEP. Više informacija potražite na hgm.hr.
Program festivala Jazz is Back! BP 2021. – terasa Belvedere, Grožnjan, od 21:30 h
16.07. Gastarbajter trubadur - Zoran Predin
17.07. Andreja, Rundek i ekipa Ftičeki
18.07. Ethno Croatia
19.07. JMI World Jazz Orchestra & Luis Bonilla
20.07. Zdenka Kovačiček i Greenhouse Blues Band
21.07. Next generation – Hrvoje Kralj-bas, Borko Rupena-bubnjevi, Valdemar Kušan-truba, Luka Ča-peta-gitara, Nikola Šantek-klavir
22.07. Grožnjan All Stars - Luis Bonilla, Alex Sipiagin, Famoudou don Moye, Elvis Stanić, Lea Lovrenčić, Joe Kaplowitz i Goran Rukavina, Nic Collins, Famoudou Don Moye, Salih Sadiković
23.07. Exploding Pig
24.07. Kaplowitz Jazz Quartet , Lela Kaplowitz, vokal, Joe Kaplowitz – klavir, Elvis Penava – gitara, Marko Lazarić – bubnjevi
25.7. Croatia Drum Camp finale - Students & Mentors - Famaudou Don Moye, Nic Collins, Salih Sadi-ković, Karlheinz Miklin Jr.
26.07. JM International Music School Finale – Students & Mentors
27.07. Josipa Lisac
Na koncertu se očekuje pola milijuna ljudi pa je Hrvatski zavod za javno zdravstvo nedavno objavio zdravstvene preporuke za sve one koji dolaze na koncert, a sada su upute stigle i iz Grada Zagreba. Priopćenje prenosimo u nastavku.
07:20Prije 5 h03.07.2025
Indie funk rock grupa Dogma iz Pule će nastupiti kao gosti na koncertu američke atrakcije Fun Lovin' Criminals u ponedjeljak 21. srpnja 2025. u Malom Rimskom Kazalištu u Puli.
22:00Prije 14 h02.07.2025
Uz pršutare i druge mesne delicije, u Tinjanu će biti svega pomalo - raznovrsnih slastica, sira, maslinovog ulja, vina... Svoje će proizvode ponuditi i lokalni OPG-ovi.
20:28Prije 16 h02.07.2025
Bryan Adams, kanadski kantautor i pjevač, slovi za jednog od najuzbudljivijih glazbenika današnjice. U karijeru dugoj čak četiri desetljeća izdao je čak 17 studijskih albuma, uključujući i najnoviji „So Happy It Hurts“ koji je nominiran za nagradu Grammy.
19:15Prije 17 h02.07.2025
Planovi za srpanj donose niz uzbudljivih imena, od Jale Brata i Bube Corellija, Saše Matića, Noizyja i Devita, do house programa s Julianom Fijmom i međunarodnim DJ‑evima poput Archieja Hamiltona.
18:55Prije 18 h02.07.2025
Pod umjetničkim vodstvom maestre Ines Kovačić Drndić, Roženice će predstaviti bogat i emotivan glazbeni program ispunjen snažnim porukama ljubavi, zajedništva i nade.
18:31Prije 18 h02.07.2025
Šestorica učenika Harmonikaškog centra "LIVI" iz IŽminja ostvarila su izvrsne rezultate na 32. Međunarodnom natjecanju harmonikaša u Erbezzou, malom gradiću kraj Verone, održanom proteklog vikenda, 28. i 29. lipnja.
14:36Prije 22 h02.07.2025
Restoran Cap Aureo otvoren je 2019. godine u sklopu luksuznog hotela Grand Park. Njegov koncept temelji se na sezonalnosti, lokalnim namirnicama i kreativnom pristupu povrću, zbog čega se sam restoran opisuje kao "mjesto koje voli povrće".
13:28Prije 23 h02.07.2025
Ostavite komentar