Od 1. siječnja 2026. pomjene u rasporedu odvoza otpada u Poreču
Korisnike se poziva da na vrijeme provjere raspored i pripreme spremnike, kako bi se osigurala nesmetana i učinkovita provedba novog sustava odvoza otpada.
22:05Prije 1 h26.12.2025
Kako navode iz Istarske županije, iz Austrije i Njemačke nam pristiže vrlo zanimljiva i nadasve odlična vijest. Naime, na kioscima diljem Austrije i Njemačke Istra se pojavila istovremeno na naslovnicama čak šest magazina!
ADAC Reisemagazin, Alpe Adria Magazin, DUMONT, DER FEINSCHMECKER, MERIAN prestižni su turistički i lifestyle magazini koji su svojim čitateljima u predsezoni predstavili Istru kao blisku i atraktivnu destinaciju, pružajući im pregršt informacija te savjeta za putovanje i boravak na najvećem hrvatskom poluotoku - njihovom najbližem Mediteranu.
Ovu već “fantastičnu petorku” dodatno je zaokružilo subotnje izdanje utjecajnog KURIER Freizeita u kojem je popularni tjedni prilog Istri posvetio i naslovnicu i reportažu na punih osam stranica. U ovom utjecajnom austrijskom dnevniku s najvećom nakladom, čije brojke dosežu 250.000 primjeraka, cijena oglasa preko cijele jedne stranice iznosi i vrtoglavih 14.600 eura.
Miletić: 'Ovo je povijesni uspjeh'
„Istra je danas svjetski turistički brend što potvrđuju česte i brojne reportaže i novinarski napisi u uglednim svjetskim medijima, čime se svakako neizmjerno ponosimo. Kada se u jednom danu na kiosku pojavi čak šest magazina u Austriji i Njemačkoj koji donose priče o ljepotama naše regije, to je povijesni uspjeh!”, izjavio je povodom nesvakidašnje novosti istarski župan Boris Miletić.
“Istra je i lani, usprkos pandemiji, ostvarila najbolje turističke rezultate u državi, a prema dosadašnjim pokazateljima, ova će sezona biti iznad svih očekivanja, što znači da smo prepoznati kao sigurna i poželjna turistička destinacija.
Važno je naglasiti i da nam se turizam nije dogodio slučajno, već smo u njega promišljeno i sustavno ulagali i razvijali ga, bilo da govorimo o turističkoj infrastrukturi, eno-gastronomiji, manifestacijama i atrakcijama, očuvanju i promociji prirodne i kulturne baštine ili pak, razvoju selektivnih oblika turizma.
U tome smjeru ćemo i dalje nastaviti, a naglasak će prvenstveno biti na ekološki održivom turizmu. Koristim priliku da zahvalim cijelom turističkom sektoru i povezanim djelatnostima i svima koji su u protekla više od dva desetljeća doprinijeli zajedničkom uspjehu“, istaknuo je župan Miletić.
Ivošević: 'Postigli smo dvostruki 'hat-trick' istarske turističke utakmice'
“Ovo je uistinu jedna i više nego fantastična vijest na samome početku glavne sezone. Jer uza sav trud i ulaganja u marketinške aktivnosti koje provodimo tijekom cijele godine, a posebno u zimskim mjesecima i periodu predsezone, ovakav efekt možemo slobodno nazvati “hat-trickom” istarske turističke utakmice - zapravo dvostruki!
To je zgoditak o kakvom nismo ni sanjali, jednostavno, dogodio se trenutak u kojem se sve poklopilo”, izjavio je direktor županijske turističke zajednice Denis Ivošević. “Promocija koju je ovim putem ostvario naš poluotok nemjerljiva je”, dodao je.
"Ni Toskana, ni Pijemont, niti Južni Tirol, a ni Azurna obala - nego Istra", oduševljeno je zaključio svoju poruku direktor ART Redaktionsteama Dr. Wolfgang Neuhuber, uz jedinstvenu fotografiju šest naslovnica snimljenih u subotu 19. lipnja, na jednom novinskom kiosku u Beču.
U sklopu akcije „Moj kažun – La mia casita“ osmišljena je prikladna pješačka staza za one s navedenim afinitetima pa u šetnji možete upoznati ruralnu prošlost i sadašnjost Vodnjana.
15:12Prije 8 h26.12.2025
U večernjim satima, u 22 sata, Gradska kavana Pazin ugostit će Grupu SOS i DJ-a Lokija (vol. 2). Tijekom adventskog razdoblja moguće je razgledati i izložbu „Frmalo se je sve: U ratu i sjeni – Pazinština u Drugom svjetskom ratu“ u Muzeju grada Pazina.
13:34Prije 9 h26.12.2025
U rovinjskoj Advent zoni i večeras se nastavlja bogat glazbeni program, a publiku očekuje večer ispunjena nostalgijom i bezvremenskim hitovima grupe Novi Fosili, koje će izvesti Sanja & Zec.
13:00Prije 10 h26.12.2025
Dok većina Božić provodi u krugu obitelji, snažna bura u uvali Kuje u Ližnjanu i ove je godine izmamila surfere i wing surfere, koji su blagdansko jutro proveli na moru, uživajući u idealnim zimskim uvjetima.
11:13Prije 12 h26.12.2025
Projektom „Naša kužina – kako su kuhali i jeli naši nonići” njeguje se i prenosi istarska kulinarska baština i običaji kroz osnaživanje međugeneracijske suradnje i razmjene znanja između starijih i mlađih članova zajednice.
08:37Prije 14 h26.12.2025
O samom životu svetog Stjepana zna se relativno malo, no ono najvažnije ostalo je zabilježeno. Kao otvoreni propovjednik Isusova nauka i član prve kršćanske zajednice, oko 36. godine nakon Krista optužen je za bogohuljenje.
06:21Prije 16 h26.12.2025
Autentična kombinacija outdoor sporta, netaknute prirode, bogate eno-gastronomske ponude i lokalne tradicije pozicionirala je Istru kao inspirativnu destinaciju za aktivni odmor i lifestyle doživljaje izvan glavne turističke sezone.
22:05Prije 1 d25.12.2025
Publika je pozvana da se pridruži zajedničkom oproštaju od stare godine, uoči dočeka nove, uz glazbu, druženje i blagdanski ugođaj.
21:34Prije 1 d25.12.2025
Ostavite komentar