Komunicirajte s ljubavlju! Radionica za roditelje o važnosti učinkovite komunikacije s djecom OVE SRIJEDE U PULI

IstraIN

11 Studeni 2024 I 16:16

Komunicirajte s ljubavlju! Radionica za roditelje o važnosti učinkovite komunikacije s djecom OVE SRIJEDE U PULI

Kako uspješno pričati djeci? Kako uspješno slušati djecu? Zašto je važna učinkovita komunikacija s djecom? Ovo su samo neka pitanja kojih ćemo se dotaknuti na interaktivnoj radionici za roditelje djece mlađe dobi Važnost komunikacije koja će se održati u srijedu, 13. studenog 2024. u 17 sati u Dječjoj knjižnici (Smareglina 2), ogranku Gradske knjižnice i čitaonice Pula.

Radionica se održava u suradnji s Obiteljskim centrom Pula, a vodit će je psihologinja Irena Krajcar Kokalj.

Ova besplatna radionica je namijenjena roditeljima djece rane i predškolske dobi, a prijave su moguće osobno u Dječjoj knjiđnici ili na djecja@gkc-pula.hr i 052 213 882.

Komunikacija kao proces razmjene informacija jedan je od temelja svakog odnosa, a jedan od najvažnijih odnosa u životu svakog čovjeka jest onaj između roditelja i djeteta. Razgovor se smatra glavnim oblikom usmene komunikacije i kao takav ima velik utjecaj na razvoj različitih odnosa.

Učinkovita komunikacija u kojoj vlada međusobno povjerenje, poštovanje te su sugovornici spremni čuti i razumjeti perspektivu drugoga, obilježje je funkcionalne obitelji, dok je neučinkovita komunikacija obilježje disfunkcionalnih obitelji. Promatrajući komunikaciju između roditelja, djeca uče kako komunicirati s ljudima oko sebe. Vještine komuniciranja izgrađene u djetinjstvu imaju dobrobiti za cijeli život – pomažu uspjehu u obrazovanju, ostvarivanju socijalnih i ljubavnih odnosa te doprinose poslovnoj kompetenciji.

Kroz ovu interaktivnu radionicu poseban će se pažnja sumjeriti prema kvalitetnom razgovoru između djeteta i roditelja. Uz čitanje priča i kroz svakodnevnu učinkovitu komunikaciju dijete će osjećati poštovanje, razumijevanje te se smatrati saslušanim. Kvalitetan razgovor doprinosi razvoju samopoštovanja i samopouzdanja, razvoju povjerenja i povezanosti između roditelja i djeteta, povećava vjerojatnost da će dijete biti poslušno i suradljivo te da će se osjećati voljeno, prihvaćeno i sigurno u svojoj obitelji.

Ostavite komentar