
U gradovima lani 39 vjenčanja i čak 398 razvoda više nego 2023. – evo kakva je situacija u Istri!
Brak u Hrvatskoj sve se češće doživljava kao institucija koja se mijenja pod utjecajem društvenih i ekonomskih okolnosti.
21:35Prije 1 min02.09.2025
Već jedanaestu godinu, udruga Najdoktor objavljuje popis najboljih doktorica i doktora po izboru pacijenata u Republici Hrvatskoj.
Najavili su da nastavljaju s prvobitnim ciljem da na temelju iskustava pacijenata stvaraju, što je moguće, realniju sliku o pojedinim doktoricama i doktorima u Republici Hrvatskoj. Među njima već standardno ima i brojnih liječnika iz Istre.
Među najboljima se i ove godine našla ginekologinja iz Poreča, Lina Štefanić. Darko Kraguljac, fizijatar u rovinjskoj Specijalnoj bolnici "Martin Horvat" također je na popisu NAJDOKTORA, kao i ginekolozi u Puli: Dino Bečić, Mirela Markanović-Mišan, Tomislav Perkov, Dragan Belci i Duško Pall. Na popisu je i ginekolog Darko Gusić iz Rovinja.
Među najboljim liječnicima u Hrvatskoj u 2024. godini našao se i neurokirurg Bojan Milanov iz Pule, a među obiteljskim liječnicima iz Istre tu je Bojana Pucar-Šergo iz Poreča.
Ivan Rakovac iz Poreča među najboljim je izabranim ortopedima u Hrvatskoj, a Marija Glasnović iz Pule jedna je od najboljih reumatologa. Ante Bešlić iz Poreča među najboljim je protetičarima u Hrvatskoj, a Hrvoje Galić iz Poreča u društvu je najboljih stomatologa, prema mišljenju pacijenata, kao i Ana Pulja iz Vodnjana.
Čestitke svima!
Svečano je otvorena Porečka podružnica Poliklinike Rotim, moderna zdravstvena ustanova koja će znatno unaprijediti dijagnostičke i terapijske kapacitete u Istri s fokusom na neurokirurgiju, neurologiju, ortopediju, urologiju i kliničku radiologiju.
16:30Prije 5 h02.09.2025
Za domaću ekipu zaigrali su Martina Belić, Davor Besedić, Zlatko Kuftić i Saša Stanković, a za goste Vesna Baša, Stojan Bjelajac, Borna Mostečak i Magdalena Sablić.
15:30Prije 6 h02.09.2025
U Osnovnoj školi dr. Mate Demarina, u Medulinu, započela je dvodnevna edukacija za 70-ak učitelja i stručnih suradnika osnovnih škola Istarske županije.
14:54Prije 6 h02.09.2025
Radna grupa je zaprimila niz prijava smrada koji mještani ovako opisuju: “prijavljujemo nesnosan kiseli smrad po truleži i fermentaciji sa ŽCGO Kaštijun, izaziva povraćanje i ne može se normalno disati. Umjesto da nedjeljnu ljetnu večer iskoristimo za šetnju po Banjolama, zatvoreni smo u kući...”
14:28Prije 7 h02.09.2025
Ove godine će 778 učenika svakodnevno putovati školskim linijama – 398 u nižim i 380 u višim razredima, dok 11 putuje vlakom, za što se traži rješenje u vidu autobusnog prijevoza.
14:14Prije 7 h02.09.2025
Poplavljene su ulice, podrumi, prizemni stanovi. U manje od sat vremena palo je 100 litara kiše po četvornom metru, a u periodu od dva sata zabilježeno je gotovo 2000 udara groma.
13:08Prije 8 h02.09.2025
Novigrad i Buje će pozvati građane da prijave prouzročenu štetu kako bi se ispitalo da li ima elemenata za proglašenjem elementarne nepogode.
12:33Prije 9 h02.09.2025
Na koordinaciji su razmotreni aktualni izazovi vatrogasnog sustava, ali i planovi za nadolazeće razdoblje, s posebnim naglaskom na organizaciju protupožarne sezone i uključivanje mladih u vatrogastvo kroz različita natjecanja i međunarodnu suradnju.
10:53Prije 10 h02.09.2025
Ostavite komentar