Zaklada Istra – Fondazione Istria objavljuje javni poziv za sudjelovanje u programu “Aktivni u zajednici: Postani val pozitivne promjene”.
Program je namijenjen motiviranim i hrabrim osobama koje žele preuzeti inicijativu i steći konkretne vještine za ostvarivanje stvarnih promjena u svojim zajednicama.
Ovaj program pruža znanja i vještine potrebne za pokretanje pozitivnih promjena u zajednici, od razvoja ideje do njezine realizacije.
Sudionici će naučiti kako okupiti ljude za zajedničko djelovanje, inovativno prikupljati sredstva, razviti osobne vještine vođenja, komunicirati s medijima, identificirati konkretne probleme u zajednici te osmisliti realna rješenja. Program će osnažiti sudionike za djelovanje u zajednici i unaprijediti njihov osobni razvoj.
Edukacija će se održavati online tijekom ožujka i travnja 2025. godine kroz dva modula, uz tjedne interaktivne zadatke. Poseban dio programa bit će zajedničko okupljanje svih sudionika u pulskoj Areni, gdje će imati priliku za umrežavanje i razmjenu iskustava.
Foto: Zaklada IstraPrijavi se
Tijekom provedbe društvenih programa, Zaklada Istra pružat će mentorstvo i stalnu podršku sudionicima. Ovo je prilika za stjecanje novih znanja, povezivanje s drugim aktivnim pojedincima i stvaranje konkretnih promjena u zajednici.
Rok za prijavu: 25. veljače 2025. Broj mjesta je ograničen.
Ako ste zainteresirani, prijaviti se možete ovdje. Sve dodatne informacije i pojašnjenja možete dobiti upitom na zaklada@civilnodrustvo-istra.hr ili pozivom na broj 052/212-938.
Program „Aktivni u zajednici“ provodi se u okviru programske suradnje i uz financijsku podršku Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, na području 5 županija: Istarska, Primorsko-goranska, Karlovačka, Sisačko-moslavačka i Krapinsko-zagorska.
Može li Pula podnijeti daljnji rast turizma bez narušavanja kvalitete života građana? Upravo to pitanje otvorila je Dušica Radojčić pozvavši građane da se uključe u javno savjetovanje o Planu upravljanja destinacijom južne Istre, dokumentu koji bi trebao definirati granice održivog razvoja.
Rovinj će ovoga vikenda ugostiti završnicu Prvenstva Hrvatske za košarkašice do 13 godina. U dvorani Gimnasium četiri najbolje ekipe u državi borit će se za naslov prvakinja, a među njima su i domaće nade KK Rovinj.
Ako još nemate plan za vikend, možda je pravo vrijeme za bijeg u prirodu. Skriveni ponor i slap Butori, okruženi šumom i tišinom, jedno su od najposebnijih mjesta u Istri koje posljednjih godina sve više oduševljava izletnike i fotografe.
Od povijesnog uspona na Everest do osobnih tragedija i životnih lekcija – Stipe Božić u Rovinju je kroz emotivan i iskren razgovor publiku poveo kroz desetljeća alpinizma, otkrivajući kako izgledaju trenuci kada čovjek stoji na krovu svijeta, ali i kako se nosi s gubicima koji zauvijek ostaju dio sv
Sve više građana prijavljuje sumnjive poruke koje izgledaju kao službeni mailovi poznatih kompanija, a jedan čitatelj upozorio nas je na poruku koja se predstavlja kao obavijest Hrvatskog Telekoma. Upravo ovakvi pokušaji internetskih prijevara posljednjih mjeseci postaju sve učestaliji.
Sunce, ugodne temperature i pravi proljetni ugođaj obilježit će subotu, dok nedjelja donosi više oblaka i mogućnost slabe kiše. Ipak, pred nama je vikend idealan za boravak na otvorenom i uživanje u proljetnim danima.
Gradonačelnik Peđa Grbin istaknuo je kako Grad Pula nastavlja ulagati u projekte koji podižu kvalitetu života građana i unapređuju javnu infrastrukturu.
Uređenje okoliša, sadnja i zajedništvo ponovno će ove subote okupiti građane u krugu rovinjske bolnice, gdje se održava tradicionalna radna akcija s ciljem stvaranja ljepšeg i ugodnijeg prostora za pacijente i zdravstvene djelatnike.
Nakon što su se redakciji obratili zabrinuti roditelji zbog najavljenog zatvaranja vrtića u Žminju tijekom kolovoza, odgovor smo potražili i od ravnateljice ustanove koja tvrdi kako vrtić neće biti zatvoren cijeli mjesec, već svega sedam radnih dana.
Dogradnjom će se osigurati dvije dodatne specijalizirane učionice, dva kabineta, ured pedagoga i spremište, čime će se omogućiti kvalitetnija organizacija nastave te bolji uvjeti za učenike i djelatnike škole.
Aldo Negri rođen je 1914. godine u Labinu. Nakon školovanja na Pomorskom institutu u Trstu i studija pomorskih znanosti u Napulju, pridružio se antifašističkom pokretu te 1942. godine postao član ilegalnog NOP-a na Labinštini.