'VRIME ZA PRŠUT JE VAJK' U Tinjanu vas očekuju dva dana vrhunskih okusa, glazbe i druženja!
Na festivalu će svoje proizvode predstaviti osam istarskih pršutara, uz po jednog proizvođača iz Dalmacije, Slovenije i Španjolske.
22:05Prije 2 h02.07.2026
Za vrijeme zatvaranja prometa osiguran je obilazni pravac preko privremeno uređenog prijelaza u neposrednoj blizini gradilišta.
Od 15. ožujka 2025. u 8.00 sati do 16. ožujka u 18.30 sati zbog radova za sav promet zatvara se željezničko-cestovni prijelaz „Krajcar“ u Općini Žminj, na pružnoj dionici Sv. Petar u Šumi – Kanfanar. Također, spomenuti prijelaz bit će zatvoren za promet i 19. ožujka od 7.00 do 16.00 sati zbog asfaltiranja.
HŽ Infrastruktura obavljat će rekonstrukciju prijelaza, odnosno zamjenu staroga popođenja novim te zamjenu novoga dijela kolosijeka.
Za vrijeme zatvaranja prometa osiguran je obilazni pravac preko privremeno uređenog prijelaza u neposrednoj blizini gradilišta. Moli se lokalno stanovništvo na dodatan oprez te poštivanje prometnih znakova i ograničenja, javljaju iz HŽ-a.
Jubilarna 10. Ližnjanka održat će se ove subote, 4. srpnja, a sudionike očekuje jedrenje od Fratarskog otoka do uvale Kuje, nakon čega slijedi Ribarska noć uz gastronomsku ponudu i glazbeni program.
17:44Prije 7 h02.07.2026
Pula će ovog petka, 3. srpnja, bogatim cjelodnevnim programom obilježiti blagdan svog zaštitnika, svetog Tome. Građane i posjetitelje očekuju besplatna buzara, svečana procesija, koncerti duhovne i zabavne glazbe te nastup Jovanottija u Areni.
16:07Prije 8 h02.07.2026
Općina Vrsar-Orsera oglasila se priopćenjem povodom javnih istupa vezanih uz upravljanje Aerodromom Vrsar. Tvrde kako je cilj stvoriti uvjete za razvoj aerodroma, a ne ograničiti rad Aerokluba Vrsar.
14:38Prije 10 h02.07.2026
Policijska uprava istarska dobila je troje novih policijskih vježbenika koji su završili treći i četvrti razred srednje Policijske škole „Josip Jović” te sada započinju praktični dio osposobljavanja u policijskim postajama u Puli, Poreču i Rovinju.
09:22Prije 15 h02.07.2026
U Rovinju su vatrogasci ponovno intervenirali zbog vozila ugroženih visokim morem i valovima, dok su ostale intervencije uključivale uklanjanje limova, reklamnih panoa i drugih predmeta koje je jak vjetar otkinuo sa zgrada.
08:54Prije 15 h02.07.2026
Pametna klupa omogućuje punjenje mobilnih uređaja te pruža dodatne sadržaje koji doprinose kvalitetnijem boravku na otvorenom, posebno na lokaciji koju svakodnevno koristi velik broj mladih.
08:20Prije 16 h02.07.2026
Prvi srpanjski vikend tradicionalno označava početak najvećih turističkih gužvi u Istri. Provjerili smo kakva je trenutačna dostupnost smještaja na Bookingu u četiri najveća turistička središta – Rovinju, Poreču, Novigradu i Puli.
06:15Prije 18 h02.07.2026
Obilna kiša, snažni udari vjetra i munje izazvali su probleme u više gradova – u Puli je stablo palo na parkirane automobile, u Pazinu je grom zapalio stablo, dok je u Rovinju more podivljalo uz visoke valove.
23:31Prije 1 d01.07.2026