U Rovinju predstavljena Smart City aplikacija koja gradske usluge čini još dostupnijima i bržima!
'Rovinj-Rovigno Direct' dostupna je za preuzimanje putem Google Play trgovine i App Store-a, čime Rovinj postaje dio mreže pametnih gradova koji koriste digitalne alate za stvaranje dostupnijeg i transparentnijeg upravljanja u službi građana.
Grad Rovinj ovog je petka predstavio aplikaciju 'Rovinj-Rovigno Direct' koja donosi temeljitu digitalnu promjenu u komunikaciji građana s gradom. Ovime Rovinj nastavlja s modernizacijom i digitalizacijom gradskih usluga koje su brže, učinkovitije i dostupnije.
Digitalna platforma temelji se na nagrađivanom OneCityApp rješenju Hrvatskog Telekoma i Combisa, a sufinancirana je sredstvima Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.
'Rovinj-Rovigno Direct' aplikacija transformira način na koji građani koriste gradske usluge kroz tri ključne inovacije: centralizirani pristup svim gradskim događanjima (od kulturnih programa do javnih radova), personalizirane obavijesti prema lokaciji i interesima građana (poput promjena u rasporedu odvoza otpada ili zatvaranja prometnica), mogućnost plaćanja gradskih računa, te izravan chat s gradskim službama čime onda nema potrebe za telefonskim pozivima ili osobnim posjetima šalterima.
Ova tri elementa zajedno omogućavaju da su gradske usluge dostupne bez potrebe za čekanjem u redovima, a sve važne informacije dolaze na jedno centralno i mjesto koje je uvijek na dohvat ruke.
„Implementacijom i stavljanjem u punu funkcionalnost 'Rovinj-Rovigno Direct' aplikacije, naš grad je postao još tehnološki napredniji. Ovime smo ne samo uspjeli pojednostaviti komunikaciju s gradskim službama već smo je učinili i transparentnijom, bržom, učinkovitijom te smo našim sugrađanima omogućili platformu koja im olakšava svakodnevni život, a usluge čini dostupne na dlanu“, izjavio je gradonačelnik Rovinja dr. sc. Marko Paliaga.
Grad Rovinj
Posebno korisna funkcionalnost je plaćanje gradskih računa bez odlaska na banku ili poštu. Umjesto čuvanja papirnatih uplatnica i stajanja u redovima, građani sada mogu sve gradske račune i račune gradskih vrtića platiti bez provizije, jednostavnim klikom na mobitelu. Sustav automatski čuva sve uplatnice, što dodatno olakšava administraciju.
„Digitalizacija je neizostavni korak u izgradnji modernih urbanih sredina, a OneCityApp inovativno rješenje, koje smo razvili u HT Grupu, kroz suradnju Hrvatskog Telekoma i Combisa, omogućuje učinkovitije upravljanje resursima, smanjuje operativne troškove i što je najvažnije, povećava kvalitetu života građana.
Rovinj je prepoznao prednosti digitalne transformacije i pridružio se gradovima koji su već implementirali naše rješenje, a ponosni smo što aplikaciju koristi više od 35.000 aktivnih korisnika, a 91% ih ističe kako im pruža stvarnu vrijednost“, istaknula je Marijana Bačić, članica Uprave Hrvatskog Telekoma i direktorica Combisa.
Grad Rovinj
Aplikaciju je moguće koristiti na dva načina: kao glavni alat komunikacije s gradom, što zahtijeva prijavu putem sustava e-Građani (NIAS) za pristup punoj funkcionalnosti, uključujući plaćanje računa i sigurnu komunikaciju s gradskom upravom, ili kao izvor informacija o događanjima, za što nije potrebna prijava.
'Rovinj-Rovigno Direct' dostupna je za preuzimanje putem Google Play trgovine i App Store-a, čime Rovinj postaje dio mreže pametnih gradova koji koriste digitalne alate za stvaranje dostupnijeg i transparentnijeg upravljanja u službi građana.
Prema navodima organizatora, na mjestu događaja nalazi se 504 tisuće ljudi, čime je ovaj koncert postao najveći glazbeni događaj takve vrste u Hrvatskoj.
Sve počinje već 7. srpnja sa snažnim predznakom romantike, jer vas od 21 sat na starogradskom trgu uz Battistelinu šternu, čeka još jedno izdanje popularnih Vinskih večeri.
"Ovdje sam s prijateljima i mogu reći da je atmosfera stvarno moćna. Oko nas su rijeke ljudi kojima se ne vide kraja. Sigurno će ovo biti dan za pamćenje", poručio je čitatelj.
Što se tiče privedenih osoba, u jednom slučaju riječ je o remećenju javnog reda i mira, a četiri osobe privedene su zbog pirotehnike. Ukupno je oduzeto 23 komada.
Za potrebe koncerta bit će angažirano više od 6500 policajaca. Na sigurnost će uz njih paziti i nešto manje od 5000 zaštitara koje je angažirao organizator. Na Bundeku će, osim policije, biti spasioci, ronioci i policijska plovila.
Članove Prometne jedinice mladeži redovito ćete susretati na najfrekventnijim križanjima u Medulinu, Premanturi i Pješčanoj uvali. Trenutno jedinica broji deset članova, uz mogućnost priključenja novih, s ciljem pokrivanja još većeg broja prometno opterećenih lokacija.
"Tresla se brda, rodio se miš... Nema nikakve gužve, normalno smo putovali i stigli u Zagreb. Što nas čeka popodne, tek ćemo vidjeti, no zasad je situacija baš mirna...", poručio je čitatelj portala IstraIN koji je s ekipom stigao u Zagreb danas u jutarnjim satima.
Na lokaciji su uočili veliko stablo dužine preko 10 metara kako nekontrolirano pluta morem, ugrožavajući sigurnost svih plovila u tom dijelu akvatorija.
Ovo istraživanje, koje se provodi svaka tri mjeseca, donosi detaljne podatke o vrstama putovanja – od privatnih, poput odlaska na more, planinarenja, krstarenja, wellness odmora ili posjeta rodbini i prijateljima, do poslovnih putovanja, edukacija ili vjerskih putovanja.
Ostavite komentar