Otvorene su prijave za veliko 12. izdanje Dana komunikacija u Rovinju
Novo izdanje Dana komunikacija održat će se od 7. do 10. svibnja 2026. u hotelu Lone u Rovinju, a prijave su sada i službeno otvorene.
21:45Prije 246 d30.11.2025
Rekordnih 80+ programskih segmenata i više od 200 govornika na čak 5 festivalskih stageova ove godine, uz preko 130 partnera, više od 730 projekata prijavljenih na natjecanja, 3 dana, 3 noći – i samo jedni, jedinstveni Dani komunikacija.
Nakon prošlogodišnjeg izdanja koje je oborilo vlastite rekorde, novi Dani komunikacija podigli su letvicu još više: jedanaesto izdanje festivala kreativnosti, digitalnih inovacija i tržišnih komunikacija, koje se u rovinjskom Loneu održava od 15. do 18. svibnja, premašilo je sva očekivanja – kako brojem posjetitelja i govornika, tako i širinom tema koje pokrivaju ključna pitanja za budućnost industrije.
Zabilježen je i dosad daleko najveći interes javnosti u svim segmentima festivala, a tim su povodom na konferenciji za novinare ispred organizacije festivala u petak, 15. svibnja govorile Dunja Ivana Ballon, direktorica Hrvatske udruge društava za tržišno komuniciranje (HURA-e) i IAB-a Croatia – organizatora festivala – i direktorica Dana komunikacija i festivalskog programa, te Jelena Fiškuš, predsjednica Uprave HURA-e i IAB-a Croatia te članica Organizacijskog odbora festivala, a pridružili su im se i neki od glavnih predavača ovogodišnjega festivala: slavna humanoidna umjetna inteligencija Sophia te Johan Ronnestam, globalni stručnjak za brending, serijski poduzetnik i kreativni vizionar iza kampanja za brendove poput Volva, adidasa i IKEA-e.
Novo izdanje Dana komunikacija održat će se od 7. do 10. svibnja 2026. u hotelu Lone u Rovinju, a prijave su sada i službeno otvorene.
21:45Prije 246 d30.11.2025
„S čak više od 80 programskih segmenata i preko 200 govornika na čak 5 festivalskih pozornica, uz podršku više od 130 partnerskih kompanija, tvrtki i udruga, pokrovitelja i prijatelja festivala, ovakav odaziv ne svjedoči samo o predanosti cijeloga organizacijskoga i operativnog tima već i o iznimnoj angažiranosti komunikacijske zajednice koja prepoznaje važnost stalnog usavršavanja, razmjene znanja i zajedničkog oblikovanja tržišta.
Dani komunikacija i ove godine potvrđuju svoju ulogu središnjeg mjesta dijaloga, napretka i vizije u industriji tržišnih komunikacija”, poručila je Jelena Fiškuš.
Uz predavače glavne dvorane, sudionici se, prvi put u još čak četiri dodatne festivalske dvorane mogu uključiti u cijeli niz zanimljivih diskusija o temama od velikog značaja za industriju, a program se nastavlja i u večernjem terminu na dodjelama nagrada struci, koje su od velike važnosti za industriju u cijelosti:
„Ponosni smo na kreativnu i komunikacijsku industriju koja šalje jasnu poruku: jača je i kvalitetnija nego ikad. Više od 730 prijava, 125 članova žirija i odbora, uključivanje čitave zajednice, rekordan odaziv i visoki standardi projekata.
Strukovna natjecanja nisu samo priznanja, već pokazatelj smjera u kojem ide naša struka. Konkurencija nikad oštrija, a kvaliteta projekata dokazuje da imamo što reći – i svijetu pokazati“, poručila je Dunja Ivana Ballon.
Jedna od tematskih preokupacija festivala zasigurno su i načini na koje inovacije i kreativna hrabrost mogu redefinirati brendove u doba umjetne inteligencije, potrošačke privatnosti i održivosti.
„Svi brendovi su crne rupe dok ih netko ne počne puniti sadržajem“, rekao je Johan Ronnestam, jedan od ovogodišnjih predavača, te dodao: „Cilj je marketinga zapravo – osvajanje umova i srca potrošača.“
Njemu se na glavnoj pozornici već prvoga dana festivala pridružila i robotica Sophia, koju je razvila tvrtka Hanson Robotics. Dokazavši da komunikacija između ljudi i robota više nije znanstvena fantastika, poručila je: „Naš kontakt nikad više neće biti dosadan.“
Osim dnevnoga programa uz svjetske, regionalne i domaće stručnjake, tijekom sve tri festivalske večeri dodjeljuju se i nagrade najkvalitetnijim ostvarenjima struke, uz brojne druge festivalske aktivnosti.
Detaljan raspored Dana komunikacija i informacije o svim aktivnostima dostupni su na službenim stranicama festivala.
Donacije će biti namijenjene nabavi kvalitetne proteze, ortopedskih i medicinskih pomagala, rehabilitaciji, terapijama te svemu što će Sebastianu omogućiti što kvalitetniji i samostalniji život.
18:09Prije 5 h03.08.2026
17:48Prije 6 h03.08.2026
Ugledni svjetski portal WorldAtlas objavio je popis 11 najljepših malih gradova u Hrvatskoj, a prvo mjesto pripalo je Rovinju. Istaknuli su njegovu starogradsku jezgru, bogatu povijest i jedinstveni spoj umjetnosti, ribarske tradicije i mediteranskog šarma.
17:30Prije 6 h03.08.2026
Posjet je bio prilika za pregled rada ključnih bolničkih odjela tijekom vrhunca turističke sezone, kada pulska bolnica, uz lokalno stanovništvo, skrbi i o velikom broju domaćih i stranih gostiju.
17:24Prije 6 h03.08.2026
Tri velika požara izbila su danas u Istri, a najteži je kod Katuna Gračanskog, gdje je nakon udara groma izgorjelo između 10 i 15 hektara trave i niskog raslinja. Na terenu su deseci vatrogasaca i dva kanadera, dok požari gore i između Sutivanca i Barbana te između Bala i Vodnjana.
16:29Prije 7 h03.08.2026
Croatia Airlines u prvoj polovici 2026. godine prevezao je rekordan broj putnika, no unatoč rastu prometa i prihoda poslovanje je završilo s neto gubitkom od gotovo 50 milijuna eura. Najveći razlozi su rast troškova goriva i obnova flote.
15:12Prije 8 h03.08.2026
Zračna luka Pula tijekom srpnja nastavila je bilježiti rast putničkog prometa. Do kraja mjeseca kroz pulski terminal prošlo je 301.792 putnika, a najveći porast dolazaka zabilježen je s tržišta Ujedinjene Kraljevine, Njemačke, Danske i Srbije.
14:32Prije 9 h03.08.2026
Pekas predlaže da Istarska županija razmotri donošenje opće zabrane vatrometa ili uputi preporuku gradovima i općinama da ograniče njegovu uporabu tijekom ljetne sezone.
13:15Prije 10 h03.08.2026