U Funtani kreće Fešta sv. Bernarda, pripremljen je bogat program!
Pripremljeni su bogat kulturno-zabavni program, duhovni sadržaji, nastupi klapa, kazališne predstave, dječje radionice, glazbene večeri te sportska događanja.
IstraIN
19 Kolovoz 2025 I 13:51
TZ Funtana
U Funtani danas započinje Fešta sv. Bernarda čiji će program trajati sve do 24. kolovoza 2025. godine.
Ova tradicionalna manifestacija, posvećena zaštitniku mjesta, donosi bogat kulturno-zabavni program, duhovne sadržaje, nastup klapa, kazališne predstave, dječje radionice, glazbene večeri te sportska događanja.
Pripremljeni su bogat kulturno-zabavni program, duhovni sadržaji, nastupi klapa, kazališne predstave, dječje radionice, glazbene večeri te sportska događanja.
10:07Prije 145 d16.08.2025
Fešta započinje večeras, 19. kolovoza, glazbenom poslasticom za ljubitelje dalmatinske pjesme. Na "Klapskoj večeri" na Trgu sv. Bernarda u 21:00 sat nastupit će Klapa Baladur, Ženska klapa Luka, Klapa Teran i Klapa Tramuntana, stvarajući pravu mediteransku atmosferu.
U srijedu, 20. kolovoza, održat će se svečana sveta misa u crkvi sv. Bernarda s početkom u 11:30, uz prigodnu liturgiju u čast sveca zaštitnika. Istog dana, večernji program na Trgu sv. Bernarda donosi kazališnu poslasticu za najmlađe – predstavu "Avanture doktora Dolittle-a&" u izvedbi Teatra Naranča, s početkom u 20:30 sati.
Program se nastavlja u četvrtak, 21. kolovoza, kada publiku na Trgu sv. Bernarda očekuje urnebesna komedija "Kadi je taj kunfin?", još jedna predstava Teatra Naranča, s početkom u 20:30 sati.
Petak, 22. kolovoza, rezerviran je za zabavu i ples pod zvjezdanim nebom. Na prostoru Rotonde od 20:00 sati nastupaju Rišpet i Night Express Band, garantirajući večer ispunjenu glazbom i odličnim raspoloženjem.
Vrhunac vikenda dolazi u subotu, 23. kolovoza, s raznovrsnim cjelodnevnim programom za cijelu obitelj.
U 9:00 sati na igralištu Perila počinje tradicionalni boćarski turnir „Sv. Bernardo“.
Od 11:00 do 13:00 sati na Rotondi će se održati dječji program – sportske igre i animacija, a u 13:00 sati slijedi predstava „Čarobni majstor Mario“.
Večer je rezervirana za glazbu – od 20:00 sati na Rotondi nastupaju Alfa Time Band i zvijezda večeri, popularni pjevač Jole. Uz glazbeni program, posjetitelje očekuje i bogata gastro ponuda ribljih i mesnih jela s domaćih štandova.
Manifestacija završava u nedjelju, 24. kolovoza, kada u 10:00 sati s nogometnog igrališta kreće 7. rekreativna biciklijada sv. Bernarda.
"Vidimo se na Fešti sv. Bernarda 2025!", poručili su iz Turističke zajednice Općine Funtana.
Unatoč online peticiji koju je potpisalo gotovo 1.200 građanki i građana, koncerti Marka Perkovića Thompsona ovog će se vikenda ipak održati u Poreču, i to u dva rasprodana termina
Zbog poledice na kolniku D66 vozačica je u srijedu ujutro sletjela s ceste, a policija će zbog neodržavanja kolnika podnijeti prekršajnu prijavu protiv Istarskih cesta.
Važan dio rada udruge čine volonteri. Tijekom godine 72 volontera sudjelovala su u radu udruge, ostvarivši ukupno 1.708 volonterskih sati kroz 26 različitih aktivnosti.
Riječ je o mjeri usklađenoj s rastom minimalne plaće i povećanim troškovima života, čime se studentima omogućuje veća zarada i bolja financijska sigurnost.
Jutro u Istri obilježile su ekstremno niske temperature, s minusima do -14 °C u unutrašnjosti, zaleđenim cestama i ulicama te izraženim zimskim uvjetima.
Snimka koja prati ovaj uspjeh prikazuje cjelokupan dosadašnji razvoj ličinki te predstavlja vrijedan dokument u praćenju ranih životnih stadija ove osjetljive i ekološki važne vrste.
„Ove godine se gripa pojavila otprilike mjesec dana ranije nego prošle godine. Nešto je intenzivnija, ali barem što se tiče dijagnostičkih i terapijskih problema, ne bilježimo zabrinjavajuće podatke“, istaknula je Hrstić.
Novi kalendar očito nije dovoljan da promijeni stare navike, ali nada ostaje da će svijest o važnosti očuvanja grada i prirode ipak s vremenom prevladati.
U trenutku prometne nesreće, funkcija sigurnosnog pojasa je zadržavanje vozača i putnika u sjedištima te time sprječava udare tijelom o unutrašnje dijelove vozila i ispadanje iz vozila.
Mirovine će se isplaćivati redovitim putem, a korisnicima su za sve dodatne informacije na raspolaganju infotelefoni Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, radnim danom od 8 do 16 sati, na brojevima 01/45 95 011 i 01/45 95 022.