Prvi maj u Novigradu: Piknik uz glazbu, biciklijadu i bogatu gastro ponudu
Novigrad za Prvi maj priprema cjelodnevno slavlje u parku Karpinjan – uz glazbu, biciklijadu, sport, bogatu gastro ponudu i druženje u prirodi za sve generacije.
IstraIN
30 Travanj 2026 I 17:11
Foto: TZ Novigrad
U zelenilu i hladu popularnog parka u Karpinjanu, s pogledom na povijesni centar grada, održat će se tradicionalni Prvomajski piknik koji stanovnicima i gostima Novigrada - Cittanova nudi pregršt razloga za veselu proslavu Praznika rada u znaku sporta, druženja i dobrih okusa do večernjih sati.
U 11 sati Puhački orkestar „Naša sloga“ Babići započet će promenadni koncert ulicama centra Novigrada, koji će pridonijeti svečanom i veselom ugođaju praznika, a nakon toga svojom će glazbom pozdraviti sve goste piknika u Karpinjanu u 13 sati.
Organizirana je i tradicionalna prvomajska biciklijada koja kreće u 11:30, a kojoj će se ove godine pridružiti sudionici NOVA Eroica Istria biciklističke utrke, koja se održava 2. svibnja na području sjeverozapadne Istre, sa startom i ciljem u Novigradu.
Prijave za sudjelovanje otvorene su do 1. svibnja. Vođena prvomajska ruta prolazi 12 km područja Novigrada, do Dajle i natrag, a prethodna prijava nije potrebna. U isto vrijeme krenut će i vođena pješačka ruta obalom do naselja Mareda i natrag, duga 7 kilometara.
Nakon aktivnosti, svi su pozvani na gurmansko uživanje i opuštanje u parku ispod borova od 13 sati do večeri. Ljubitelji roštilja mogu iznajmiti čisti i zagrijani gril na kojem svatko može ispeći svoje omiljene mesne delicije i priloge.
Tko se tog dana želi odmoriti i od kuhanja, u ponudi će imati velik izbor jela lokalnih ugostitelja i udruga. Uz neizostavni fažol, na meniju će biti fritaja sa šparogama, čevapi, ombolo i ostale mesne delicije s prilogom, dagnje na buzaru, pizze, a slatki kutak nudit će fritule i slatki tunel.
Foto: TZ Novigrad
Prvomajski piknik nudi i zabavu uz glazbu uživo uz Malvazija band od 15 sati, koji će stvoriti plesnu atmosferu i veselje za sve generacije. Uz opuštanje u prirodi s obitelji i prijateljima, posjetitelji mogu sudjelovati u sportskim aktivnostima na okolnim terenima.
Sportsko poslijepodne Prvomajskog piknika donosi dodatnu energiju uz djecu iz Košarkaškog kluba Novigrad, s kojima se mogu izmjeriti snage na obližnjem terenu. Očekuje se puno koševa, navijanja i odlična atmosfera uz predstavljanje simpatične maskote kluba. Zove se Zvonko,
osmislio ga je novigradski umjetnik Stelio Pauletić, inspiriran zvonikom našeg grada, a ime je dobio u čast osnivača kluba, Zvonimira Zvonka Kulišića. Na terenu za odbojku na pijesku održat će se turnir Odbojkaškog kluba Novigrad.
Najmlađi gosti novigradskog piknika mogu do mile volje skakati na velikom napuhancu u znaku hrvatskog nogometa i njegovih prvaka ili se igrati u sigurnom dječjem parku.
Praznik rada u Rovinju donosi cjelodnevnu feštu na otvorenom – Zlatni rt i ove godine okuplja sve generacije uz glazbu, roštilj, rekreaciju i bogat program u prirodi.
Novigrad za Prvi maj priprema cjelodnevno slavlje u parku Karpinjan – uz glazbu, biciklijadu, sport, bogatu gastro ponudu i druženje u prirodi za sve generacije.
Govoreći o rezultatima recentnog istraživanja o građanskoj energiji, Radojčić je istaknula kako interes građana postoji, no država i dalje ne stvara regulatorne, financijske i administrativne uvjete potrebne za razvoj pravedne zelene tranzicije.
'Vrijednost hitne medicinske službe mjeri se životima koje svakodnevno spašava. Zato budimo odgovorni i cijenimo ono najvažnije — jer život nema cijenu, a u najtežim trenucima upravo brza i pravodobna reakcija čini razliku između života i smrti', zaključila je Tatjana Čemerikić.
Oglas za prodaju “plaže” u Ravni uzburkao je javnost – iza atraktivnih tvrdnji o investicijskom potencijalu krije se priča o pomorskom dobru, poljoprivrednom zemljištu i, kako tvrde građani, mogućem zavaravanju kupaca.
Cjelokupni narančasto-crveni ton priziva prirodno podrijetlo maslinovog ulja, dok napuknuta tekstura boce simbolizira protok vremena i nasljeđe zanatske izrade.
U Ulici braće Božić u Rovinju započinju radovi na uređenju više od 800 metara biciklističke staze, a projekt vrijedan 263 tisuće eura trebao bi biti dovršen do kraja lipnja.
Pula od 29. travnja do 9. svibnja donosi bogat program Dana grada – od prvomajske fešte u Šijanskoj šumi i koncerata na Hidrobazi do kulturnih, sportskih i zabavnih sadržaja na brojnim lokacijama.