Glisirali tik uz kupače pa masno platili: Tijekom vikenda kazne pljuštale od Kamenjaka do Rovinja!

Iz policije podsjećaju kako je glisiranje u blizini obale jedan od najčešćih i najopasnijih prekršaja tijekom ljetne sezone te pozivaju sve sudionike pomorskog prometa da poštuju propisana pravila kako ne bi ugrozili sigurnost kupača i drugih korisnika mora.

Ena Piglić
Ena Piglić

23 Lipanj 2026 I 15:12

Glisirali tik uz kupače pa masno platili: Tijekom vikenda kazne pljuštale od Kamenjaka do Rovinja!
Photo: Dusko Jaramaz/PIXSELL

Tijekom produženog vikenda pomorska policija pojačano je nadzirala akvatorij uz istarsku obalu kako bi zaštitila kupače, ronioce i nautičare.

U nizu kontrola zatečena su četvorica prekršitelja – dvojica poljskih državljana, jedan njemački državljanin i jedan hrvatski državljanin – koji su glisirali preblizu obale ili upravljali plovilom bez potrebnih ovlaštenja.

Prvi prekršaj zabilježen je 21. lipnja oko 13.45 sati na području rta Kamenjak, gdje su policijski službenici kontrolirali 51-godišnjeg poljskog državljanina. Utvrđeno je da je glisirao svega pedesetak metara od obale, zbog čega mu je, sukladno Pomorskom zakoniku, izrečena novčana kazna od 405 eura.

Istoga dana oko 16.40 sati policija je zaprimila dojavu građana o nekoliko vodenih skutera koji su velikom brzinom prolazili uz obalu u uvali Stoja.

Provedenim nadzorom utvrđeno je kako je vodenim skuterom upravljao 42-godišnji hrvatski državljanin bez položenog ispita za voditelja brodice, zbog čega je kažnjen s 270 eura.

Odgovornost nije snosio samo vozač. Kaznu od 108 eura dobio je i 25-godišnjak koji mu je dao skuter na upravljanje, dok je pravna osoba koja je iznajmila vodeni skuter, iako nije ispunjavao uvjete za plovidbu, kažnjena s 669 eura.

Pomorska policija nastavila je s nadzorom i sljedećeg dana. U nedjelju, 22. lipnja, oko 13.20 sati u Fažanskom kanalu sankcioniran je 46-godišnji poljski državljanin koji je glisirao na udaljenosti od oko 150 metara od obale. Zbog prekršaja mu je izrečena novčana kazna od 405 eura.

Samo sat vremena kasnije, oko 14.35 sati, policajci su na području Rovinja, kod rta Kurenat, zatekli 37-godišnjeg njemačkog državljanina kako glisira na svega 70 metara od obale te je i njemu je izrečena kazna od 405 eura.

Iz policije podsjećaju kako je glisiranje u blizini obale jedan od najčešćih i najopasnijih prekršaja tijekom ljetne sezone te pozivaju sve sudionike pomorskog prometa da poštuju propisana pravila kako ne bi ugrozili sigurnost kupača i drugih korisnika mora.